Найвище керівництво держави повинно докластися сьогодні, щоби запобігти знищенню місцевих газет в Україні, зберегти та суттєво зміцнити інформаційний простір. Адже ворожа пропаганда лише посилюється. А між новоствореними територіальними громадами і редакціями газет так і не вдалося налагодити сталу співпрацю. Економічне становище громад також не найкраще і витрачати кошти на інформаційну галузь, на висвітлення своєї роботи у медіа мало хто наважується. На це звернув увагу видавець газети «Є» та «Сімейної газети» Сергій Іщук.
– Часто відвідую книжкові форуми і бачу, що пільги, які отримало книговидання в Україні, призвело до позитивних результатів. Щось подібне зараз необхідно здійснити в інформаційній галузі, щоби остаточно не згубити те, що маємо. Саме зараз є нагальна потреба ініціювати на державному рівні зміни, що збережуть залишки місцевого інформаційного простору. Не йдеться про пряме надання коштів редакціям. Дещо поправити становище могло б пільгове оподаткування, під яке потрапляють редакції газет, – вважає Сергій Іщук.
Жителі Хмельниччини потребують оперативної і достовірної інформації. А хто сьогодні, як не локальні медіа може це зробити? Але ДП «Укрпошта» через низку причин не може донести/вручити газету передплатникам. Внаслідок цього падають тиражі, а відтак і доходи редакцій.
– Вважаю, що давно доцільно задіяти варіант, коли передплата оформляється без доставки. Для частини передплатників це буде значно дешевше. Оскільки поштарі знову оголосили про підвищення тарифів на передплату і доставку газет, яку вони фактично не здійснюють, – каже Сергій Іщук.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру, Володимир Бобер – асистент), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності НСЖУ