У Києві підбили підсумки та оголосили переможців конкурсу “Висвітлення сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом”, організаторами якого виступили Національна спілка журналістів України у партнерстві з Фондом доктора Деніса Муквеге. Матеріал донецького журналіста Валентина Хорошуна – «Сексуальному насильству – STOP! Законодавці, хід за вами!» у виданні «Вісті Придніпров’я» – відзначили серед 26 достойних робіт, надісланих на конкурс із різних регіонів України.
– Сексуальне насильство, пов’язане з війною, безумовно, дуже чутлива і важлива тема. Це не секрет. Але справжнім поштовхом до написання статті для мене став тренінг з висвітлення СНПК, який НСЖУ організувала в Дніпрі. По-перше, як виявилося, більшість медіа, з різних причин, цю тему оминає, або приділяє їй недостатньо уваги. По-друге, велика кількість «білих плям» залишається в законодавчому регулюванні щодо надання допомоги постраждалим. По-третє, самі постраждалі зазвичай не мають повної інформації, хто і як їм може допомогти. Хоча в Україні сьогодні вже багато організацій та інстанцій, які на цьому спеціалізуються. Тож є цілий вузол проблем і нюансів, які заслуговують на висвітлення. Так і виникла ідея – написати оглядову статтю, своєрідний путівник по існуючим проблемам і можливостям отримання постраждалими від СНПК медичної, психологічної, соціальної і фінансової допомоги, – прокоментував свою участь у конкурсі Валентин Хорошун.
Диплом за краще висвітлення регіональних тренінгів з теми сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК) журналістові принагідно вручили у Дніпровському центрі журналістської солідарності НСЖУ.
Адже він із родиною нині мешкає у Дніпрі. Активно долучається до життя місцевої медіаспільноти, із дружиною, теж журналісткою, постійно беруть участь у заходах Центру журналістської солідарності.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС