Переселенка з Краматорська Людмила разом зі своїми друзями вирішили не сидіти склавши руки. У селі Яснозір’я Черкаського району організували безкоштовну пральню, безкоштовну перукарню, та ще й сир варять і роздають. Матеріал про них вийшов на сайті «Прочерк» у межах проєкту НСЖУ «Ми з України!»
«Ми ще у 2014 році виїхали з чоловіком і братом з Донецька. Не хотіли жити в окупації. Тож я двічі переселенка. Спершу виїхали в Краматорськ. І там з нуля збудували сироварню. Вона називається «Скажи CHEESE». Справи йшли гарно. Вдруге виїхали вже з Краматорська на початку квітня. Взяли з собою лише 50 літрову каструлю. Тут була подруга і запропонувала їхати саме на Черкащину. З нами поїхала наша співробітниця Оля з родиною та наші друзі з Лиману Світлана та Сергій. Тепер разом тут працюємо», – розповідає «Прочерку» Людмила.
Переїхавши самі, ми стали допомагати тим, кому нікуди було їхати.
«Находили будинки, зустрічали, годували. Це дуже важливо, бо переїзд завдає потужний стрес, з яким важко справитись самотужки. І ми розуміючи це, робили все можливе, аби зняти цю напругу. Таким чином зараз в Яснозір’ї приблизно 30 осіб лише з Краматорська та Слов’янська. Наступна проблема, з якою ми стикнулися, це прання речей та постільної білизни. Всі будинки старі, без елементарних умов, з водою на подвір’ї. Тому і виникла ідея купити пральну машинку одну на всіх. А потім вирішили організувати ще й перукарню, бо Світлана за фахом перукар. Мала в Лимані свій салон (який, до речі, вже зруйнований). А я можу з чоловіком робити ще й сир. Так виникла сама ідея. Нас підтримала і профінансувала програма «Help Ukraine 22». За що ми всі дуже вдячні. Також дуже важлива допомога сільської ради. Нас підтримали і зробили все, щоб наш центр таки запрацював», – каже Людмила.
Тепер переселенці і соціально незахищені категорії можуть випрати свої речі в пральній машинці, посушити в сушильній, зробити зачіску, отримати смачний сир від «Скажи CHEESE», поспілкуватися, отримати моральну підтримку, і вирішіти багато інших питань, які виникають.
Про героїзм простих людей у часи війни і має на меті розповісти проєкт «Ми з України!».
Учасники проєкту – медіа з різних регіонів України – розповідатимуть широкій аудиторії історії людей, які здійснюють героїчні вчинки кожен на своєму місці.
До проєкту можуть долучитися всі ЗМІ, які хочуть подавати відповідні матеріали про наших співвітчизників.