До Чернівецького офісу об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності завітала Оксана Ковальова – журналістка і психологиня, яка працює в редакції газети «Ворскла», що у селищі Велика Писарівка на Сумщині. Зараз ворог щодня завдає нищівних авіаційний ударів по цій прикордонній території
– У Великій Писарівці, що за три кілометри від кордону, практично немає світла, газу, майже відсутній зв’язок. У центрі селища майже все зруйновано: поліклініку, бібліотеку, пошту, суд, прокуратуру… В редакції вже кілька разів вилітали вікна після вибухів, а зараз вже й ремонтувати нічого. Раніше селище обстрілювала артилерія, гради, а тепер безжально б’ють КАБами, – розповідає Оксана Ковальова.
Останнім часом на прикордонні Сумщини складається таке враження, що повітряна тривога лунає майже постійно. Отож пані Оксана за понад два роки великої війни, працюючи військовою кореспонденткою, різного бачила і пережила. Та зараз там і працювати вкрай небезпечно, і перебувати взагалі. Тому, за наполяганням колег, вона зібрала своїх діток, полишила домівку та переїхала до Чернівців.
– Зустріли нас на Буковині дуже привітно. Надали тимчасове помешкання. Опікувався нашим переїздом особисто голова обласної ради Олексій Бойко, – каже пані Оксана.
Говорили під час зустрічі про можливість облаштування для пані Оксани (за потреби) робочого місця у ЦЖС, де вона зможе працювати на ПК, користуватися інтернет-зв’язком, підтримувати спілкування зі своїми земляками, які наразі перебувають у небезпеці.
Із редакцією газети «Ворскла» та її головним редактором Олексієм Пасюгою Центр журналістської солідарності НСЖУ підтримує зв’язок ще від початку великої війни. Тоді з Чернівців передали для журналістів бронежилет та шолом, які були надзвичайно потрібними підчас підготовки матеріалів для газети.
Також передали для дітей пані Оксани настільні ігри від НСЖУ, щоб мали за чим проводити час, поки мама працюватиме.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру, Володимир Бобер – асистент), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією об’єднаного Західноукраїнського ЦЖС