«Полілоги про професію» із першокурсниками спеціальності «Журналістика» в Університеті митної справи та фінансів стали доброю традицією. Вже усьоме за ініціативи Центру журналістики та медіакомунікацій УМСФ на зустріч запросили фахівців медіагалузі Придніпров’я, аби краще познайомити студентів із обраним фахом, поговорити про найрізноманітніші аспекти та особливості журналістської професії, сучасний медіаринок, виклики та випробування сьогодення.
До професійних полілогів минулої п’ятниці доєднались голова Правління Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України, керівник мультиплатформного медіа «Вісті Придніпров’я» Олексій Ковальчук та координаторка Центру журналістської солідарності НСЖУ у Дніпрі Наталя Назарова.
– Мій досвід роботи в медіагалузі – майже тридцять років. І за цей час я переконався, що журналістика постійно розвивається. З’являються нові формати, нові платформи, але суть залишається незмінною – ми шукаємо правду і доносимо її до своєї аудиторії, – звернувся до студентів Олексій Ковальчук. – Ви зараз стоїте на порозі цікавого і захоплюючого етапу життя. У вас є всі можливості, щоб стати успішними журналістами, медійниками чи піарниками. Але для цього потрібно багато працювати, постійно вчитися і, звичайно, любити свою справу. Журналістика – це не просто професія, це покликання.
Дніпропетровська обласна журналістська організація, на базі якої вже третій рік діє Центр журналістської солідарності НСЖУ, тісно співпрацює з дніпровськими навчальними закладами, де навчають майбутніх журналістів.
– Ми охоче беремо на практику студентів. Це дуже цікаво, важливо і відповідально – ділитись із молоддю знаннями, досвідом, фаховими навичками, – зазначила координаторка Центру Наталя Назарова.
Вона розповіла про те, як журналісти підтримують одне одного у складний час, зорієнтувала, які сервіси надає журналістський осередок, та запросила майбутніх колег активно долучатись до подій і заходів, що проводить Центр.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС
Дискусія з цього приводу: