«Коли я зайшов у адмінбудівлю, де ми орендуємо приміщення під редакційний офіс, усі сходи до четвертого поверху були скраплені червоним. Це була кров працівників служби у справах дітей…» Про жахливі наслідки обстрілу Ізюма 4 лютого НСЖУ розповів заступник головного редактора газети «Обрії Ізюмщини» Микола Калюжний.
Трагедія сталася близько 11:30. Калюжний саме вийшов з редакції, коли пролунав потужний вибух.
– Раніше, коли були «прильоти» безпілотників, було не так. А це було щось жахливе, та ще й у центрі міста. Бачив, як посипались вікна, – згадує журналіст.
Ракета влучила під фундамент нової будівлі міської ради. Там розташовувалась і відновлена котельня. Споруда була практично готова до введення в експлуатацію – нещодавно її оглядала обласна комісія.
– Вибухова хвиля наробила багато горя. Біля будівлі стояли люди – хтось прийшов до міграційної служби. Я бачив загиблих, їхні тіла були прикриті, – розповів Калюжний. – У 2022 році я пережив окупацію, бачив, як ховали людей ночами просто там, де вони загинули. Минуло три роки, і знову така сама ситуація…
Серед постраждалих – працівники служби у справах дітей. Наталя Мороз отримала важку черепно-мозкову травму. Журналіст разом з іншими допомагав транспортувати поранених до лікарні.
Особливо вразила Калюжного зустріч з колегою Анастасією Гарагулею.
– Коли я її побачив – вона виходила з чорного ходу, була така згорьована, червона, тремтіла. Щось неймовірне. Плакала через свою побиту машину. Я її обійняв, кажу – та Бог з нею, з тією залізякою, головне – ти жива, – розповів журналіст.
На місці трагедії одразу розгорнули роботу рятувальники, поліція та комунальні служби. Організували пункт видачі води та чаю. Працювали журналісти, зокрема фотокореспондент «1+1» Олександр Клименко.
У редакції «Обріїв Ізюмщини» пошкоджено вікна, двері та стелю.
– Але це дрібниці, які можна відремонтувати. Найстрашніше – загиблі та поранені люди, – каже Микола Калюжний.
68-річний журналіст, який зараз виконує обов’язки редактора, з болем говорить про нову трагедію рідного міста.
– Тільки почали оговтуватись після окупації. Відновили будівлі, п’ятиповерхівки… І знову удар, – з сумом каже він.
Незважаючи на трагедію рідного міста, редакція «Обріїв Ізюмщини» підготувала свіжий номер. Там будуть матеріали про безпеку громад у прифронтовій зоні. На майбутнє планують інтерв’ю з керівниками місцевих адміністрацій.
– Робимо все, щоб газета жила, – підсумовує Микола Калюжний.
За офіційними даними, внаслідок ракетного удару загинуло п’ятеро людей, десятки отримали поранення різного ступеня важкості.
Максим Степанов, інформаційна служба НСЖУ
Дискусія з цього приводу: