Цими днями вже повідомлялося, що пріоритетні напрямки діяльності Національної спілки журналістів України нещодавно розглянув розширений Пленум Правління НСЖУ. Серед головного – співпраця з Міністерством культури та інформаційної політики, Міністерством оборони, Збройними Силами України та всіма складовими Сил оборони.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко нагадав, що Спілка системно допомагає журналістам, які перебувають на військовій службі за мобілізацією, а також їхнім цивільним колегам, котрі допомагають кваліфіковано висвітлювати хід бойових дій на фронті.
У цьому контексті важливою є започаткована 6 червня, у День журналіста, ініціатива з нагородження Почесною відзнакою НСЖУ «Пресофіцери важливі» кращих представників військових структур зв’язків із громадськістю та пресофіцерів бригад за їхнє сприяння в організації роботи представників масмедіа безпосередньо в зоні проведення активних бойових дій. Також Сергій Томіленко зазначив, що робота з забезпечення пресофіцерів бойових бригад повнопривідними автомобілями від НСЖУ буде тривати.
Генеральний директор національного інформагентства «Укрінформ»,Секретар НСЖУ та в недавньому минулому полковник ЗСУ Сергій Череватий наголосив:
«Ми завжди солідарні з нашими колегами. Навіть у суперечливих питаннях безпеки намагаємося знайти порозуміння. Ця солідарність відчутна під час роботи з медійниками, які оперативно допомагають військовим вирішити серйозні питання. Такий професіоналізм напряму залежить від сповідування журналістських стандартів. Водночас, повинен зазначити, що все життя працював пліч-о-пліч із колегами з різних медіа. Мій досвід показує, що нема ніякої системної різниці між військовими і цивільними журналістами. Наприклад, наш колега Володимир Данилюк із цивільної журналістики долучився до армійських структур зв’язків з громадськістю і прекрасно справляється з цим напрямком. Також знаю багатьох медійників у погонах, які залишили військову службу та інтегрувалися в редакції. Так само і я прийшов у колектив, знаючи особливості виробничого процесу. Дуже прошу, аби таких колег підтримувало суспільство».
Водночас секретар НСЖУ Володимир Данилюк, який до мобілізації 24 лютого 2022 року був головним редактором «Волинської газети», а зараз виконує завдання за призначенням в Оперативному командуванні «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України та прибув у столицю у відрядження, закликав колег до ефективнішої та більш скоординованої роботи.
Наголосив, що, звичайно, в армії і навколо неї є чимало проблем, які треба показувати та вирішувати. Але за головної умови: створений інформаційний продукт буде враховувати точку зору офіційних представників Сил оборони і, звичайно, в підсумковому результаті повинен додавати наснаги особовому складові та цивільним у наближенні Перемоги над російськими агресорами. Про наших Героїв на фронті створено чимало патріотичних і мотивуючих відеорепортажів, радіопередач, написано чимало публікацій в електронних та друкованих ЗМІ, але цю роботу треба продовжувати та посилювати. Чутлива тема: мобілізація. Без поповнення віська особовим складом армія неможлива. Звичайно, в роботі деяких посадовців ТЦК та СП є певні порушення та зловживання, з ними треба боротися і з допомогою ЗМІ.
Але ще більш важливо при цьому не підривати патріотичний дух і мотиваційну складову військовослужбовців, не “сіяти зраду”, а й показувати справжніх героїв-фронтовиків, які зараз займаються безпосередньою комплектацією війська.
«Ми повинні наповнювати інформаційне поле матеріалами, які, по-перше, протидіятимуть ворожій дезінформації, а, по-друге, вселятимуть віру українського суспільства в нашу неминучу Перемогу над рашистськими окупантами. З допомогою всіх голів західноукраїнських осередків Спілки вже вдалося налагодити ефективну комунікацію як із редакційними колективами, так і пресслужбами обласних військових адміністрацій та місцевих рад. Важлива для Сухопутних військ ЗСУ почала поширюватися інтенсивніше. Утім, приклад новини пресофіцера 24 Окремої механізованої бригади імені Данила Галицького про перемогу одного з військовослужбовців у престижному конкурсі за серію фотографій із прифронтового міста Часів Яр на Донеччині (свого часу в складі одного з батальйонів Сил ТрО ЗСУ Володимир Данилюк теж виконував бойові завдання за призначенням на цьому напрямку, – ред.) буквально зараз підказує: подібну інформацію потрібно поширювати і в ЗМІ, які працюють на аудиторію Донеччини, і в центральних масмедіа! Тож роботи у нас всіх попереду дуже багато».
Конструктивні думки на цю тему також висловив очільник львівської облорганізації НСЖУ Ярослав Климович та інші учасники засідання.
Колеги-журналісти підтримали такі ініціативи, котрі будуть наповнюватися реальним змістом.
Інформаційна служба НСЖУ
Фото Павла БАГМУТА та Наталії ФІБРІГ