Представниця ЮНЕСКО в Україні К’яра Бардескі відвідала у четвер львівський Центр журналістської солідарності й поспілкувалась із журналістками, які через війну змушені були залишити свої домівки і зараз живуть у Львові, а також місцевими медійниками.
За словами К’яри Бардескі, її та її колегу, Турала Мустафаєва, який у Секретаріаті ЮНЕСКО відповідає за питання культури в надзвичайних ситуаціях, відвідати Львів спонукало бажання дізнатися історії журналістів, які, попри воєнний час і драматичні зміни в житті, продовжують зберігати вірність професії.
– ЮНЕСКО багато працює з медіа. Ми дуже вдячні журналістам, що наразі доносять інформацію до людей, документують її. Дуже раді, що медіа об’єдналися і продовжують працювати. А ми будемо продовжувати надавати свою підтримку, – зазначила К’яра Бардескі.
За її словами, ЮНЕСКО здійснює підтримку не лише культурного надбання, а й того, що створює культуру сьогодні. Так, ця міжнародна організація допомагає в Україні учителям, психологам, науковцям, журналістам.
У свою чергу, координаторка Центру Богдана Стельмах і голова Львівської обласної організації НСЖУ Ярослав Климович подякували ЮНЕСКО за величезну підтримку українських журналістів, яка дозволила медійникам залишатися в професії і доносити інформацію до їхньої аудиторії.
– Найбільший пресзал Львівської обласної організації НСЖУ було передано Центрові журналістської солідарності. Це не випадково, адже в березні-квітні десятки журналістів із окупованих та охоплених війною територій прибували до Львова, щоб мати можливість працювати і подавати правдиву інформацію про те, що робиться в Україні, – наголосив Ярослав Климович. – ЮНЕСКО дуже оперативно і продуктивно підключилися до роботи з підтримки українських медійників.
Журналісти, які були присутні на зустрічі, подякували ЮНЕСКО за підтримку і допомогу в питаннях захисту журналістів-переселенців, забезпечення нормальних умов роботи медійників, їх психічного здоров’я тощо. Також вони висловили подяку за підтримку львівському Центру журналістської солідарності НСЖУ і місту Львову.
Богдана Стельмах презентувала К’ярі Бардескі примірники видань, які за підтримки міжнародних благодійників та НСЖУ вдалося відновити на деокупованих та прифронтових територіях, а також посібники з безпеки для журналістів, видані за підтримки ЮНЕСКО.
– Війна дуже згуртувала медіа, – сказала програмна директорка Радіо FM Галичина Юла Бєльська. – До війни ми всі були в конкурентному середовищі, кожен боровся за те, щоб якнайшвидше отримати інформацію, боровся за слухача, глядача, читача. Але в один момент ми зрозуміли, що розбрат – точно не наша історія, і що ми всі працюємо на нашому фронті, наші голоси, наші мізки – це зброя в боротьбі проти російської агресії. Допомога ззовні, яка нам надається (зокрема, наша радіостанція отримала генератор від ЮНЕСКО і НСЖУ, який дає нам можливість працювати без перебоїв, бути і зі світлом, і з теплом), є допомогою друзів. Думаю, цей яскравий приклад дружби має бути належно оцінений кожним ЗМІ.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Львові – 066 203 50 31 (Богдана Стельмах, координатор Львівського центру), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Інформаційна служба НСЖУ