Новорічний номер богодухівської газети «Маяк» побачив світ завдяки фінансовій підтримці Національної спілки журналістів України та іноземних благодійників. Читачі замість звичних 4 сторінок отримають 14, а журналісти видання – можливість реалізувати всі свої задуми включно з «Маяківською світлицею» – розважально-краєзнавчою рубрикою.
У номері – історії про цікавих земляків, у тому числі військових і волонтерів, розповіді про звичаї рідного краю, публікації місцевих літераторів, корисна інформація від Богодухівської міськради, вітання, конкурси тощо.
– Підтримка НСЖУ надзвичайно важлива для нас, адже через скрутні обставини війни рік ми закінчували дуже складно, на нашому рахунку ще кілька днів тому було менше ста гривень, ми залишилися без зарплати, – каже головна редакторка «Маяка» Тетяна Лучинська. – Ця допомога разом із платними матеріалами, що висвітлюють діяльність міськради, дала можливість збільшити кількість сторінок і випустити номер у кольорі.
Крім коштів на друк новорічного номера, напередодні свята на «Маяк» очікували й інші приємні несподіванки. Так, за рекомендацією НСЖУ газета тепер має постійного міжнародного донора – швейцарську фундацію «Herondelle». Це дасть можливість упродовж декількох місяців видавати газету щотижня на 4 сторінках, а один раз на місяць – у кольорі на 8 чи 12. Крім того, дуже успішно пройшла передплатна кампанія, і газету передплатило майже стільки ж читачів, скільки й напередодні минулого новоріччя.
– Завдяки всьому цьому наша газета зможе впевнено дивитися вперед, – оптимістично зазначає Тетяна Лучинська.
Як зауважує голова НСЖУ Сергій Томіленко, Богодухів – особливе місто на Харківщині, де живуть і працюють цікаві, талановиті журналісти, які не лише чесно виконують свій професійний обов’язок у складних прифронтових умовах, а й добре розуміють читацькі зацікавлення й уміють гарно та зрозуміло доносити до кожного з вас важливу, корисну інформацію.
– Ми з захопленням ставимося до журналістів «Маяка», які, незважаючи на падіння надходжень від реклами, подорожчання паперу, послуг із друку газети, незважаючи на складні прифронтові умови, на евакуацію частини працівників редакції, намагаються щотижня видавати майже 2-тисячний наклад газети для всієї громади, – наголосив Сергій Томіленко. – Коли два місяці на початку повномасштабної війни пошта не доставляла кореспонденцію жителям району, маяківці друкували газету максимально можливим тиражем у 200 екземплярів і розповсюджували їх у бібліотеках, магазинах, сільських радах, різних установах. І хоч нині через фінансові труднощі кількість сторінок у більшості номерах довелося скоротити з колишніх 12 до 4, газета все одно намагається «триматися а плаву», до того ж проводячи активну волонтерську діяльність.
Наразі за фінансового сприяння НСЖУ та іноземних благодійників віддруковано по одному або декілька випусків газет для Ізюма («Обрії Ізюмщини»), Лимана («Зоря»), Барвінкового («Вісті Барвінківщини»), Бахмута («Вперед»), Херсона («Новий День»), Снігурівки («Вісті Снігурівщини»), Золочева («Зоря»), Харкова («Селянська газета»), Змієва («Вісті Зміївщини»), Близнюків («Нове життя»).
Інформаційна служба НСЖУ