Рекрутер, блогер та волонтер Сергій Марченко за сезон відправив українським військовим понад 2 тонни вирощених власноруч овочів та ягід. Про те, як виникла ідея забезпечити захисників смачними домашніми овочами, що саме волонтер відвозив у військові частини і як правильно організувати процес на городі, Сергій розповів виданню SPEKA.
Матеріал вийшов у межах проєкту НСЖУ «Ми з України!».
«Коли почалося російське вторгнення, я побачив усі ці жахливі трилітрові банки з російськими щами, картоплею і жахнувся. І водночас подумав: наші, українські воїни заслуговують на смачну їжу. Чому б не спробувати поволонтерити з домашніми овочами для солдат?».
Як каже Сергій, основним вантажем була морква – її на фронт поїхало більше тонни. Також було багато помідорів. Відправляв на передову картоплю і понад 100 кг батату.
«Був томатний сік, кавуни, трохи перцю та цибулі. Усього я відправив на фронт десь 2-3 тонни власноруч вирощених продуктів, – каже чоловік. – Це не якісь величезні гектари – у мене є хата у селі в Полтавській області і ділянка коло неї. Саме там я і виростив усе, що поїхало цього року на фронт».
З найприємнішого – згадує, як військові казали, що ніколи в житті не пробували таких смачних помідорів. А ще розповідає випадок:
В нашому селі живе жінка з двома дітьми. Їхня сімʼя відправляла на фронт солдатам таких собі котиків у формі серця. Діти розмальовували їх різними кольорами, а всередині писали побажання нашим військовим. Коли я черговий раз віз овочі до військової частини, ця жінка попросила мене передати солдатам цих котиків.
Я роздавав цих котиків разом з овочами, а коли вже зібрався їхати, до мене підійшов військовий і попросив ще одного котика, бо йому не дісталося. Це було так зворушливо і дуже приємно. Тому якщо ви маєте дітей, хай пишуть на фронт – це дуже помічне, солдати це дуже люблять.
Нагадаємо, що проєкт НСЖУ «Ми з України!» покликаний розповісти широкій аудиторії про героїзм простих людей у часи війни. До нього можуть долучитися усі ЗМІ.