Нещодавно родина громадянського журналіста Сервера Мустафаєва змогла провести тривале побачення з ув’язненим главою сім’ї
Як повідомила його дружина Майє Мустафаєва, на побачення поїхала вся родина разом з його мамою. «Цього разу наша родина була у повному складі. За всі ці шість років ми вперше були разом. Коли я, Сервер і наші четверо дітей зібралися разом», — розповіла Майє.
Вона також повідомила, що навіть в умовах позбавлення волі Сервер веде правозахисну діяльність. Оскільки він знайомий з юриспруденцію, то допомагає своїм співкамерникам та іншим в’язням порадами з підготовки документів та в юридичному супроводі їх справ.
Нагадаємо, Сервер Мустафаєв – колишній координатор громадського об’єднання «Кримська солідарність», яке надає юридичну, інформаційну та соціально-побутову допомогу сім’ям політв’язнів Криму і є однією з форм відповіді кримськотатарського народу на системні репресії в Криму.
Інформаційна служба НСЖУ детально розповідала про справу Сервера Мустафаєва. НСЖУ постійно і послідовно виступає за зняття з нього всіх неправдивих звинувачень та звільнення з-під варти.
З 2014 року Мустафаєв здійснював системний моніторинг ситуації у Криму, був громадянським журналістом, висвітлював політично вмотивовані судові процеси. 21 травня 2018 року після обшуків силовики заарештували Сервера Мустафаєва. 16 вересня 2020 року у Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону Сервера Мустафаєва засудили до 14 років позбавлення волі. 14 березня Апеляційний військовий суд у місті Власиха Росії в повному обсязі відмовив захисту у задоволенні скарг. Загалом у справі пройшло понад 45 судових засідань.
За словами Майє, її чоловік страждає від втрати зору. Проблеми із зором у Сервера Мустафаєва почалися ще у СІЗО Новочеркаська. Тоді окуліст прописав йому окуляри, в яких політв’язень пише та читає. Але він продовжує втрачати зір через те, що запроторений до бараку суворих умов утримання (ІК-1 Тамбовської області). Туди його перевели у лютому цього року.
«Якщо раніше він бодай бачив дрібний шрифт, то тепер все розпливається. У нього швидко втомлюються очі», — розповіла Майє. Через утримання в суворих умовах активіст не може продовжити навчання на юридичному факультеті, куди він вступив на початку минулого року. Приступити до навчання на заочній формі він також не зміг. Дружина кримського татарина надіслала скаргу до Федеральної служби виконання покарань, там обіцяли «розібратися», але справа досі не зрушила з місця.
В бараку суворих умов політв’язень перебуває вже понад півроку, куди його перевели «через тяжкість статті». До цього він рік перебував у загальному загоні. Сервера також вдруге поставили на профілактичний облік як «схильного до тероризму» при тому, що до цього він уже перебував на обліку як схильний до екстремізму, хоч ніяких терористичних намірів, дій, чи спорядження на суді в нього не виявили.
Інформаційна служба НСЖУ