Внаслідок репресій та незаконних арештів в анексованому Криму 252 дитини залишилися без опіки батька. 16 із них народилися вже після затримання одного з батьків. Про це повідомила Муміне Салієва, дружина в’язня Кремля громадянського журналіста Сейрана Салієва.
«Діти, що надовго втратили своїх батьків, живуть фактично в кожному куточку Криму: Бахчисарайський район – найбільша кількість (понад 100 дітей), Сімферополь, Джанкойський, Старий Крим, Ялта, Алушта, Білогірський, Феодосійський, Кіровський райони», – зазначила вона в повідомленні. За її словами, робота з дітьми, які пережили трагедію та стрес, – складна. Різні вікові категорії, індивідуальний біль і травма, особисті історії, які потрібно вислухати.
«Моя Сафіє кілька днів тому намалювала на фліпчарті маркерами тата в клітці та глобус із заплющеними очима. «Це баба у в’язниці. І світ, який не помічає наших проблем», – пояснювала вона мені. «Світ не без добрих людей», – змогла промовити їй я. «Так, але закони несправедливі скрізь», – продовжувала моя тямуща дочка. «Добре, що ми не самі, і ми разом, і подарунки привезли турботливі мусульмани», – цілуючи та обіймаючи, ніби підбадьорюючи, втішила вона мою душу», – пише Муміне Салієва.
Раніше правозахисна організація «КримSOS» повідомляла, що за 2024 рік у Криму щонайменше 56 кримчан зазнали переслідувань з боку російської влади. Також російські силовики здійснили 45 незаконних обшуків на території півострова.
Як зазначали раніше у Кримськотатарському ресурсному центрі, масові обшуки стали «системним інструментом залякування», особливо проти кримських татар. За їхніми спостереженнями, кількість політв’язнів неухильно зростає, оскільки Росія використовує методи репресій для придушення будь-якого інакомислення. А від того збільшується і кількість дітей, що втратили одного з батьків.
Інформаційна служба НСЖУ
Дискусія з цього приводу: