Свіжий випуск «Зміївського кур’єра» – популярної газети, що виходить у Змієві на Харківщині, побачив світ завдяки фінансовій підтримці НСЖУ та іноземних благодійників.
– Номер отримали всі передплатники. Також його доправлено в усі пункти роздрібного продажу (більшість тиражу ми поширюємо саме вроздріб), – розповів у коментарі пресслужбі НСЖУ головний редактор видання Олександр Сумець. – Хоч постійні відключення електрики суттєво заважають роботі, але ми вже пристосувалися, і ходимо на роботу саме в ті години, коли світло є.
На восьми сторінках номера – новини Харківщини, матеріали із сесії Зміївської міської ради, інтерв’ю начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова про перші місяці війни, інформація по нововведеннях щодо технічного огляду автомобілів, історії життів відомих жителів Харківщини – волонтерів, військових.
Газета «Зміївський кур’єр» виходить з 1994 року – спочатку як районне, а нині – як обласне видання Харківської області. Медіа позиціонує себе як державницьке, незалежне.
Торік після початку повномасштабної війни друк довелося на три місяці призупинити.
– Не працювали ані пошта, ані друкарня. 24 лютого, незважаючи на те, що розпочалася війна, ми ще встигли розвезти частину тиражу на половину з наших 70 пунктів продажу. Але потім розпочалося страшне, і торгові точки стали закриватися. Довелося призупинити випуск газети аж на три місяці, – розповідає Олександр Сумець. – Колектив роз’їхався по безпечніших містах України.
Проте, як тільки запрацювала харківська друкарня, всі четверо газетярів повернулися назад, і з 1 червня видання знов надходить читачам. Незважаючи на економічні труднощі, подорожчання паперу й послуг з друку газети, падіння рекламного ринку, банкрутство банку, де редакція тримала свої кошти, газета зберігає тижневу періодичність друку. Щоправда, обсяг довелося скоротити з довоєнних 16 сторінок до 8.
– Всіма правдами і неправдами ми виходимо, – каже головний редактор. – Маємо передплатників, продаємо газету вроздріб, потроху намагаємося відновити рекламні обсяги, хоча це й неймовірно важко. Обсяг рекламних надходжень скоротився у вісім разів. Тому нам дуже потрібні обігові кошти. Але сподіваємося, що з весни ситуація поліпшиться: вже зараз починають працювати деякі підприємства.
З огляду на звернення редакції та враховуючи важливість відновлення друкованої преси на деокупованих і прифронтових територіях, Національна спілка журналістів України за сприяння іноземних благодійників надала «Зміївському кур’єру» фінансову підтримку.
«Майже рік війни став великим випробуванням для кожного з нас, – зазначає, вітаючи читачів «Зміївського кур’єра», голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Не стали винятком і працівники засобів масової інформації. Багатьом із них, особливо на прифронтових територіях, доводиться працювати під обстрілами, в умовах небезпеки для життя. Газети страждають від зростання цін на друкарські послуги, зниження кількості реклами тощо. Не обійшли всі ці проблеми і «Зміївський кур’єр». Але та стійкість, із якою працівники видання долають численні труднощі заради того, щоб доносити до вас, читачів, правдиву інформацію, вражає і заслуговує на велику повагу».
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що працівника «Зміївського кур’єра», який розвозив газету читачам, було поранено під час вибуху російської ракети.
Відновлення видання газет на деокупованих і прифронтових територіях – один із пріоритетних напрямків роботи команди НСЖУ. Наразі за фінансового сприяння НСЖУ та іноземних благодійників віддруковано по одному або декілька випусків газет для Ізюма («Обрії Ізюмщини»), Лимана («Зоря»), Барвінкового («Вісті Барвінківщини»), Бахмута («Вперед»), Херсона («Новий День»), Снігурівки («Вісті Снігурівщини»), Золочева («Зоря»), Харкова («Селянська газета»), Змієва («Вісті Зміївщини»), Близнюків («Нове життя»), Богодухова («Маяк»), Куп’янська («Вісник Куп’янщини»), Нової Водолаги («Вісті Водолажчини»), планується вихід ще декількох видань.
Інформаційна служба НСЖУ