Редактор газети «Межівський меридіан» Євген Хрипун час від часу їздить у відрядження ближче до зони ведення активних бойових дій. Має акредитацію ЗСУ. А захисне спорядження йому надали у Дніпровському центрі журналістської солідарності НСЖУ.
–У листопаді 2024-го знімав сюжет про роботу гуманітарних організацій в Донецькій області. Район Слов’янська та Краматорська. Спорядження стало в нагоді, без нього просто могли не допустити до місця зйомок, – розповідає Євген Хрипун.
Перші такі поїздки, згадує, були ще у квітні 2023-го на Запорізький напрямок до Гуляйполя разом з волонтерами. Як до журналіста з акредитацією були запитання і наполягання, що має бути захисне спорядження.
–До нас звертаються колеги, які їздять працювати на прифронтові чи деокуповані території. Надаємо їм у безкоштовний прокат сертифіковані бронежилет і шолом, індивідуальні аптечки. 5-7 комплектів захисного спорядження, яке маємо, постійно в роботі, – зазначає координаторка Дніпровського центру журналістської солідарності Наталя Назарова.
Сьогодні вже Межівська громада, де знаходиться редакція «Межівського меридіана» і яка межує з Донецькою областю, включена до списку громад, де можливі активні бойові дії.
–Лінія фронту стрімко наближається, 25-30 кілометрів, – додає Євген Хрипун, – і, на жаль, вже є стійке розуміння, що спорядження може знадобитись у будь-який момент.
Тож екіпіровка від ЮНЕСКО захищатиме медійника як під час відряджень, так і у повсякденній журналістській роботі.
Звертаємо увагу: у Дніпровському центрі журналістської солідарності НСЖУ можна взяти у тимчасове користування якісне захисне спорядження – брендовані написом PRESS бронежилет із шоломом, тактичну аптечку.
Прокат безкоштовний, але обов’язково за наявності акредитації ЗСУ!
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників медіа, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС
Дискусія з цього приводу: