Обговорення природи тривожних станів, що виникають через невизначеність майбутнього – такою була проблематика третього тренінгу із психологічної підтримки для медійників Коломийщини. Цього разу їм з викликами сьогодення допомагали впоратися ВПО-журналістка з Харківщини, психологиня Центру життєстійкості БФ «Карітас Коломия» Тетяна Бєлявцева та фахівчиня із соціальної роботи благодійного фонду Наталія Кулик.
– Це вже третій тренінг із психологічної підтримки для медійників. Перший такий тренінг, на якому йшлося про пошук внутрішнього ресурсу, наша Коломийська організація НСЖУ провела влітку спільно з Івано-Франківським Центром журналістської солідарності, – розповідає головна редакторка газети «Вільний голос», очільниця місцевого журналістського осередку Валентина Близнюк. – Під час другого тренінгу, де йшлося про запобігання хронічному стресу, психологиня Тетяна Бєлявцева надала практичні поради, які допоможуть нам уникати професійного вигорання і підтримувати психічне здоров’я.
Цього разу медійники разом із тренерками обговорили природу тривожних станів, які виникають через невизначеність майбутнього. З’ясували, що синдром відкладеного життя – це коли людина «застрягає» і живе лише майбутнім або минулим, а те, що відбувається з нею зараз, нібито проходить повз.
Для відновлення контролю над своїм життям учасники тренінгу спробували психологічний метод «Колесо життєвого балансу»: отримали просту, але показову картину життєвої ситуації, визначили вразливі місця у житті, намітили пріоритети, цілі й життєві плани. Адже сьогодні, під час війни, зазвичай під повним контролем ми можемо тримати лише власні дії. Тому маленькими кроками намагаймося творити найближчу перспективу: спланувати свої найближчі два тижні, кілька днів, або навіть тільки сьогодні. Така вправа дала змогу поглянути на себе з іншого боку, звернути увагу на своє життя та відкрити додаткові можливості для розвитку.
Медійники отримали й домашнє завдання.
Такі зустрічі додають журналістам наснаги і мотивації, віри і сил, тож вони щиро вдячні своїй колезі Тетяні Бєлявцевій за змістовний тренінг, а Публічній бібліотеці – за комфортне приміщення для занять.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Василина Кожушна