«Треба докладати максимум зусиль, аби Україна була в порядку денному міжнародних медіа, а підтримка українських журналістів та медіа під час війни має бути стійким пріоритетом для міжнародних організацій», — наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко, який є одним зі спікерів міжнародної конференції та кампусу RE:cover, що почали роботу в Кракові 22 листопада.
Сергій Томіленко також зазначив, що пріоритетом НСЖУ є рекомендації міжнародним донорам підтримувати колег, які намагаються забезпечити інформування фактично в окопах або в зруйнованих росіянами медіа. Голова НСЖУ подякував Міжнародній та Європейській федераціям журналістів та ЮНЕСКО за те, що функціонує мережа Центрів журналістської солідарності, яка надає медійникам екстрену допомогу.
У заходах, організатором яких є авторитетний німецький центр ECPMF, беруть участь понад 100 українських та міжнародних журналістів та експертів. Розпочалися кампус і конференція показом фільму про програму «Резиденція для журналістів в Косові», партнером якої є НСЖУ. На показі фільму були також присутні 12 журналістів і журналісток, які завдяки програмі «Резиденція в Косові», ініційованій Європейським центром свободи преси та медіа (ECPMF) і профінансованій урядами Республіки Косово і ФРН, отримали прихисток у Косові, при цьому маючи можливість виконувати свою звичну журналістську роботу.
– Абсолютна більшість українських журналістів, редакторів і медіа сьогодні виживають саме завдяки міжнародній підтримці права людей на отримання інформації, – наголосив у своєму виступі Сергій Томіленко.
Пріоритетом НСЖУ є залучення міжнародних фінансових донорів для підтримки колег, які забезпечують стійке інформування людей на прифронтових територіях, «фактично в окопах».
– Сьогодні ми бачимо відродження преси на цих територіях. Газети там часто стають єдиним засобом інформування населення, – сказав Сергій Томіленко.
Він висловив переконання, що міжнародна підтримка українських медіа триватиме, адже її скорочення означало б обмеження інформування українців.
Програма заходів ECPMF у Кракові має назву «RE:Cover» і розрахована на шість днів (22-26 листопада). Вона включає дискусії про журналістику, практичні семінари і конференцію. Ці заходи є частиною програми Голоси України (VoU), що фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.
Інформаційна служба НСЖУ