«Ми з дитиною ховалися від FPV-дрона під деревом, я закривала її собою». Після цього херсонська журналістка Валентина Пестушко (Федорчук) ухвалила рішення виїхати з міста через безпекову ситуацію.
Російські FPV-дрони почали долітати до її району, який вважався відносно безпечним. А після кількох влучань БПЛА у будинок журналістки, пошкодження уламками дрона її авто та випадку, описаного вище, стало зрозуміло — ризик надто високий.
— Після того, як було кілька влучань у нас будинок безпосередньо, і ми на детекторі побачили, як дрон влітає у квартири до сусідів — це було страшно, — розповіла в коментарі НСЖУ медійниця. — Наше ментальне здоров’я похитнулося. Дитина почала боятися спати сама, залишатися сама на футбольних тренуваннях.
Саме емоційний стан дитини, наголошує Валентина, переважив усі аргументи на користь того, щоб залишитися: «Ми зрозуміли: якщо ще тягнути, то самі будь-якої миті можемо потрапити під атаку дрона».
Каже, ще півтора місяця тому про переїзд навіть не думала — на Херсоні зав’язане все: рідні, друзі, робота.
— Мені б хотілося зняти репортаж про звільнення лівого берега, оперативно, наскільки це можливо, — зізнається вона.
Тепер Пестушко (Федорчук) із родиною в Олександрії на Кіровоградщині, але орендовану квартиру в Херсоні лишає за собою й планує періодичні відрядження до міста. Роботу з херсонськими медіа вона не полишає — з онлайн-виданням «Мост» уже готує новий проєкт.
Журналістка визнає, що хвилювалась: чи не виглядатиме її від’їзд як зрада. Та правильність її рішення рішення підтримали і читачі, і колеги, які залишаються працювати в Херсоні.
— Можливо, зараз час для перезавантаження й концентрації на нових проєктах, коли є трохи більше безпеки і простір для думок. Із журналістського життя й інформаційного простору Херсона я точно не випадаю, — додає Валентина Пестушко (Федорчук).
Раніше НСЖУ повідомляла, що херсонська журналістка Наталя Верлата після прямих влучань російських снарядів залишилася без житла. Також ми писали, що квартира медійниці Євгенії Вірлич у Херсоні постраждала внаслідок російських обстрілів житлових мікрорайонів міста.
Інформаційна служба НСЖУ
























Дискусія з цього приводу: