Координаторка Центру журналістської солідарності НСЖУ в Івано-Франківську, відповідальна секретариня обласної спілки журналістів Вікторія Плахта як стрейкхолдер взяла участь у робочій зустрічі з акредитаційної експертизи освітньої програми «Журналістика» першого бакалаврського рівня в Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника.
Під час обговорення особливостей підготовки журналістів в університеті Вікторія Плахта наголосила на активній залученості студентів до тренінгів та навчань, які проводить Школа журналістики Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ, а також розповіла про роботу зі студентами кафедри-внутрішніми переселенцями в Центрі журналістської солідарності.
Студенти та викладачі кафедри журналістики взяли активну участь у навчальному курсі «У фокусі – Крим», який проводила Національна спілка журналістів України.
Майбутні журналісти активно долучаються до організаційних, навчальних, спортивних заходів, також самі стають ініціаторами їх проведення.
Вікторія Плахта також відзначила тісну співпрацю викладачів кафедри журналістики й обласної спілки журналістів, Школи журналістики чи Центру журналістської солідарності. Зокрема, Ганна Марчук – членкиня Ради етики і права обласного журналістського осередку, Соломія Хороб – Молодіжної ради, Галина Пристай – координаторка Школи журналістики. Окрім того, Соломія Хороб – співведуча рубрики «Пишемо по-новому» на ФБ-сторінках обласної спілки журналістів. А ще, як і її колеги по кафедрі Руслана Савчук та Галина Пристай, долучалася до проведення тренінгів для молодих і майбутніх журналістів.
У робочій зустрічі з акредитаційної експертизи взяла участь також, як випускниця кафедри журналістики, асистентка Центру журналістської солідарності Ірина Блаженко.
Опісля обговорення викладачі кафедри ознайомилися з третім спецвипуском газети «Ми з України!», ініційованого НСЖУ проєкту об’єднаних журналістів нашої країни.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську