Забезпечення трудових прав працівників медіа, трудових і соціально-економічних відносин, оплати і охорони праці тощо – ці питання обговорювалися під час спільного онлайн-форуму «Захист трудових прав в умовах воєнного стану», організованого Національною спілкою журналістів України та Федерацією профспілок України. До фахівців ФПУ надійшло понад 90 запитань від медійників з усіх регіонів України, серед яких немало – з прифронтових та деокупованих територій.
Публікуємо відповіді спеціалістів Федерації профспілок України на запитання, які найбільше цікавили медійників.
–Чи може голова громадської організації виконувати обов’язки на громадських засадах, якщо організація проводить діяльність?
Лариса Кулясова, НСЖУ, заступник головного бухгалтера, м. Київ,
– Відповідно до п.3 ст. 1 Закону України «Про об’єднання громадян» громадська організація – це громадське об’єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.
Статтею 11 цього Закону унормовано, що Статут має містити відомості про повноваження керівника вищого органу управління ГО, порядок їх формування та зміни складу, термін повноважень, а також порядок визначення особи, уповноваженої представляти громадське об’єднання та її заміни (для ГО, що не мають статусу юрособи).
Тому, якщо Статутом громадської організації передбачено виконання обов’язків її керівника на громадських засадах (іншими словами безоплатно), воно не буде вважатися протизаконним.
ДОВІДКА. Всеукраїнська онлайн прес-конференція на тему: «Захист трудових прав в умовах воєнного стану», яку організували і провели Національна спілка журналістів України і Федерація профспілок України у межах підписаного між організаціями Меморандуму про співпрацю, відбулась 14 березня. В онлайн-форумі взяли участь 87 представників медіа.
Інформаційна служба НСЖУ
Дискусія з цього приводу: