«Для мене війна почалася не 24 лютого, а ще у 2014-му році. Коли анексували Крим і почалися бої на Донбасі, я постійно дивилась телевізор і плакала… Шкода було пацанів, які гинули на війні. Хотілося щось робити, чимось допомогти», – черкащанка Ольга Стокоз працює в обласній бібліотеці для юнацтва імені Василя Симоненка. У неробочий час прямує до однієї з філій ГО «Наш батальйон», де волонтерить разом із друзями та подругами – бібліотекарями, музейниками, вчителями, бухгалтерами, пенсіонерами. Матеріал про волонтерську роботу бібліотек в межах проєкту «Ми з України!» підготували журналісти інтернет-видання «Прочерк».
Жінка розповідає: спершу намагалася купувати для військових якісь речі, але на зарплату бібліотекаря багато не купиш. Згодом, у жовтні 2014 року, приєдналися до волонтерів, які плели маскувальні сітки. Так, каже, відтоді й ходить.
«Справді стало легше на душі. Відтоді я не дивлюсь телевізор, а намагаюсь чимось допомогти. За ці роки плели і сітки, і кікімори, і в швейному цеху допомагали…» – розповідає Ольга Стокоз.
Одним із найпотужніших центрів плетіння маскувальних сіток у Черкасах стала Черкаська міська центральна дитяча бібліотека.
«Не кожний має достатньо здоров’я, досвіду, уміння, щоб іти на фронт. Але, напевне, кожний замислюється над тим, як допомогти фронту, – каже директорка бібліотеки Світлана Слодзік. – Тож ми за сприяння голови комітету самоорганізації населення Лідії Дмитренко з 11 березня взялися за плетіння маскувальних сіток. Чоловік Лідії Іванівни прийшов і власними руками зробив нам для цього спеціальні станки. Працювали без вихідних. Ініціативу підтримали працівники інших бібліотек, жителі навколишніх будинків, які почали приходити не тільки плести сітки, а й приносять одяг, продукти для наших воїнів, бутильовану воду, олію, крупи, курятину, рибу для переселенців».
Нагадаємо, що проєкт «Ми з України!» покликаний розповідати про мужні та героїчні вчинки простих українців, які допомагають і підтримують одне одного в час війни.
Долучитися до нього можуть усі видання, які готові готувати матеріали на подібну тематику.
Детальніше про проєкт читайте на сайті НСЖУ.