У найперший день широкомасштабної російської агресії жителі села Свидівок і селища Сокирна, що неподалік Черкас, звернулися до Будищенського сільського голови Григорія Приходька з пропозицією виділити у свидівоцькому Будинку культури приміщення для збору допомоги тим, хто в умовах війни її потребує. Приміщення було негайно виділено. Відтоді місцеві волонтери із клубу практично не виходять.
Матеріал про місцевих волонтерів опублікувало видання «Прочерк».
– Усе сталося само собою, – розповідає одна з координаторок волонтерського центру Марія Кабанова. – Люди почали приносити продукти харчування, одяг, медикаменти. Щодня увечері ми дивувалися: звідки так багато всього? Захоплювалися щирістю і безкорисністю свидівчан і сокирнян. Ми збирали те, що приносили люди, сортували, складали, пакували для збереження. Спочатку стали задовольняти потреби блокпостів, потім почали плести маскувальні сітки, бо за досвідом 2014 року розуміли, що це буде потрібно. Плели сітки в школі, садочку, в церкві. Згодом з’явилася інформація про потреби Збройних сил. Почали прибувати вимушені переселенці з охоплених війною регіонів України…
…Марія Кабанова знає про потреби військових не з чуток – її чоловік також воює за Україну, не так давно потрапив у госпіталь. Волонтерством займається з 2015 року. Незважаючи на те, що в Марії дитина віком трохи більше року, жінка цілими днями, особливо в найважчий період початку війни, вела волонтерську роботу. Дякує батькам і братові за допомогу з маленьким Микиткою.
– Хто як не ми маємо допомагати нашим захисникам? – каже Марія. – Наші чоловіки, батьки, сини захищають Україну на фронті, то ми маємо захищати її в тилу.
Про героїзм простих людей у часи війни і має на меті розповісти проєкт «Ми з України!».
Учасники проєкту – медіа з різних регіонів України – розповідатимуть широкій аудиторії історії людей, які здійснюють героїчні вчинки кожен на своєму місці.
До проєкту можуть долучитися всі ЗМІ, які хочуть подавати відповідні матеріали про наших співвітчизників.