Медійник із Харківщини дістав поранення під час обстрілу касетними боєприпасами, коли неподалік Зміївської ТЕС розвозив свою газету по точках розповсюдження. Після видалення осколка він повернувся на маршрут розвезення.
Хоча обстріл і поранення сталися ще 24 червня, комерційний директор «Зміївського кур’єра», колишній атовець Костянтин Колпаков повідомив про це НСЖУ тільки зараз, коли редакція звернулася з проханням про фінансову підтримку.
– По дорозі з селища Слобожанського до села Лиман я почув гупання, – розповів медійник. – Подумав, що це щось у мене з колесами. Зупинився на узбіччі, обійшов машину – колеса цілі. Й одразу почув і побачив, як наді мною пролетіла ракета, очевидно, з «Урагана». Зрозумів, що це – обстріл. Вибух – і почали рватися касетні боєприпаси один за одним в моєму напрямку. Я одразу впав на землю, і це мене врятувало. Один боєприпас розірвався в кількох метрах від мене. Осколок пролетів те місце, де я стояв, пробив скло і застряг у даху машини. Ще один зачепив лобове скло. Третій – на щастя, маленький, влучив мені в стегно.
Після завершення обстрілу Костянтин поїхав до лиманського ФАПу, де йому надали допомогу: видалили осколок і перев’язали. Машина була на ходу, і медійник поїхав далі розвозити газети. Рана заживала приблизно два тижні.
Як повідомив пресслужбі НСЖУ керівник видання Олександр Сумець, газета «Зміївський кур’єр» виходить з 1994 року – спочатку як районка, а нині – як обласне видання Харківської області. Цьогоріч після початку повномасштабної війни друк довелося призупинити, але як тільки запрацювала харківська друкарня, з 1 червня газета знов почала надходити читачам. У колективі – четверо осіб. Незважаючи на економічні труднощі, подорожчання паперу і послуг з друку газети, падіння рекламного ринку, банкрутство банку, де редакція тримала свої кошти, газета зберігає тижневу періодичність друку. Щоправда, обсяг довелося скоротити з довоєнних 16 сторінок до 8.
– Всіма правдами і неправдами ми виходимо, – каже головний редактор. – Маємо передплатників, продаємо газету вроздріб, потроху намагаємося відновити рекламні обсяги, хоча це й неймовірно важко. Тому нам дуже потрібні обігові кошти.
З огляду на звернення редакції та враховуючи важливість відновлення друкованої преси на деокупованих і прифронтових територіях, Національна спілка журналістів України за сприяння іноземних благодійників надасть «Зміївському кур’єру» фінансову підтримку.
Відновлення видання газет на деокупованих і прифронтових територіях – один із пріоритетних напрямків роботи команди НСЖУ. Наразі за фінансового сприяння НСЖУ та іноземних благодійників віддруковано по одному або декілька випусків газет для Ізюма («Обрії Ізюмщини»), Лимана («Зоря»), Барвінкового («Вісті Барвінківщини»), Бахмута («Вперед»), Херсона («Новий День»), Снігурівки («Вісті Снігурівщини»), Золочева («Зоря»), Харкова («Селянська газета»), Змієва («Вісті Зміївщини»), Близнюків («Нове життя»), Богодухова («Маяк»), Куп’янська («Вісник Куп’янщини»), Нової Водолаги («Вісті Водолажчини»), планується вихід ще декількох видань.
Максим Степанов, інформаційна служба НСЖУ