За ініціативи Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ другий рік поспіль відбувається серія тренінгів для медійників та майбутніх журналістів «Корисні поради: від професійності до власної безпеки». Черговий тематичний тренінг стосувався висвітлення надзвичайних ситуацій та катастроф. Тренеркою виступила асистентка Центру Богдана Засідко, яка має багаторічний досвід роботи у цьому напрямі в складі пресслужби обласного управління ДСНС.
Під час тренінгу тренерка зосередила увагу учасників заняття на основних аспектах, підходах та методах, логістиці та правилах, яких треба дотримуватися. Богдана Засідко також на конкретних прикладах зробила детальний аналіз підготовки матеріалів із місця надзвичайної ситуації та надала конкретні поради.
Основні рекомендації від Богдани Засідко:
- має бути професійна та психологічна підготовка до роботи на місці різного роду надзвичайної ситуації чи катастрофи, в тому числі, з трагічними наслідками;
- обов’язково дотримуватися правил безпеки на місці події;
- належна комунікативна складова роботи – обов’язкова;
- під час викладу матеріалу дотримуватися принципу достовірності інформації з посиланням на джерела, в тому числі, учасників надзвичайної ситуації, очевидців та експертів;
- дотримуватися професійної етики.
Богдана Засідко також наголосила на важливості вмінь та навичок надання першої долікарської допомоги. Адже, під час роботи на місці різного роду надзвичайної ситуації, а особливо зараз, в умовах воєнного стану в країні, журналісти піддаються великій небезпеці. Під час тренінгу вона продемонструвала присутнім медичну аптечку та показала, як користуватися її вмістом.
Тренерка зауважила також, що медійники, котрі збираються у редакційні відрядження в зону бойових дій чи прифронтову зону, можуть отримати такі аптечки та захисне спорядження (бронежилет, каска) у тимчасове користування в Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності НСЖУ чи аналогічних центрах України, які діють у Києві, Харкові, Львові, Чернівцях, Дніпрі та Запоріжжі.
Під час підсумкової частини тренінгу майбутні журналісти відзначили важливість проведення заходу, зокрема, зауважили, що чимало корисної та потрібної інформації отримали саме під час обговорення конкретних нештатних подій та аналізу роботи медіа щодо їхнього висвітлення.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського Центру журналістської солідарності