Ідея інформування аудиторії про можливість звернення до Комісії з журналістської етики знайшла своє практичне втілення в редакції медіа «Інтент», інформують у КЖЕ.
Після участі в семінарі «Саморегулювання медіа: правила для нової реальності» команда видання розмістила на своєму сайті інформацію про можливість подати скаргу до Комісії з журналістської етики у разі ймовірного порушення професійних стандартів.
Це один із перших практичних результатів семінару, організованого ОБСЄ у співпраці з Комісією з журналістської етики та ГО «Інтерньюз-Україна». Захід відбувся 8–12 червня 2026 року. Упродовж п’яти днів 25 українських редакторів, журналістів і медіаменеджерів працювали над тим, як зробити механізми саморегулювання дієвими та корисними для редакцій і їхніх аудиторій.
Учасники ділилися прикладами успішного саморегулювання, обговорювали роль редакційних статутів, редакційних рад та інших внутрішніх механізмів забезпечення якості журналістики. Приклад «Інтенту» демонструє, що такі обговорення можуть швидко перетворюватися на конкретні зміни, корисні як для редакцій, так і для їхньої аудиторії.
Головний редактор медіа «Інтент» та керівник ГО «Центр публічних розслідувань» Валерій Болган зазначає, що одним із найцінніших результатів семінару стали не лише дискусії, а й конкретні рішення для щоденної редакційної роботи:
«Найголовніше — це те, що я зрозумів, що ми не одні з проблемою, коли потрібно вирішувати якісь етичні виклики або питання того, куди бігти в разі того, якщо з тобою щось сталося, на тебе подають у суд, тебе обвинувачують у тому, що ти щось робиш неправильно. А ще в нас буквально щойно з’явилася кнопка по зверненню до Комісії журналістської етики на сайті, і це прямо дуже практичний висновок із цього семінару».

У Комісії з журналістської етики вітають редакцію «Інтенту» з приєднанням до спільноти медіа, які відкрито інформують свою аудиторію про можливість незалежного розгляду скарг на журналістські матеріали. Такі кроки посилюють довіру між медіа та аудиторією, а також демонструють готовність редакцій працювати відповідно до професійних стандартів і принципів підзвітності.
Чому це важливо для медіа?
Запровадження розділу «Поскаржитися на публікацію» є важливим кроком для покращення прозорості та відповідальності медіа перед своєю аудиторією. Це демонструє готовність редакції працювати відповідно до високих етичних стандартів, бути відкритою до зворотного зв’язку та виправляти власні помилки. Такий підхід допомагає зміцнити довіру аудиторії та сприяє розвитку якісної журналістики, яка базується на фактах і повазі до читачів та читачок.
Завдяки роботі Комісії з журналістської етики та партнерів уже 10 українських редакцій інтегрували у свої сайти Кодекс етики українського журналіста. З повним переліком редакцій можна ознайомитись за посилання.

























Дискусія з цього приводу: