Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива» висловив щиру вдячність творчій спільноті Вінниччини за ініціативу та вагомий внесок у підготовку меморіального видання «Янголи Маріуполя».
Упорядкувати книжку життєписів воїнів-героїв, художньо оформити й ілюструвати публіцистичні тексти світлинами – велика й копітка колективна праця. До неї доклали рук і професійні журналісти, представники творчих і громадських організацій інформаційної сфери. Серед цих достойників – Вікторія Колмикова, членкиня Національної спілки журналістів України, голова Ради родин загиблих Захисників та Захисниць України при міському голові Вінниці, мати полеглого воїна полку «Азов» Романа Колмикова. Надзвичайно цінні документальні роботи з фотощоденника маріупольця Євгена Сосновського. Заслуговує на подяку інтелектуальний внесок очільниці представництва ВБФ «Журналістська ініціатива» у Вінницькій області Марини Тепленко, яка долучається до втілення масштабних проєктів і водночас виконує обов’язки голови обласної організації НСЖУ.

Завдяки цій книжці опублікована в ній біографія полеглого в боях 18-річного уродженця Маріуполя, студента-журналіста Дмитра Яременка (псевдонім «Ілай») стала основою для створення 23 травня 2025 року статті про нього в енциклопедію «Вікіпедію». Як розповів секретар НСЖУ, віцепрезидент ВБФ «Журналістська ініціатива» письменник-публіцист Сергій Шевченко, Дмитро загинув 13 листопада 2023 року на Луганщині. Про нього на кафедрі журналістики вінницького вишу відгукуються як про неймовірно хороброго й принципового юнака. Викладачі й одногрупники знали його як відповідального, талановитого, ерудованого студента, надійного та чуйного друга, патріота України. Ознайомившись із його життєписом у книжці «Янголи Маріуполя», Сергій Шевченко надіслав відповідну інформацію голові НСЖУ Сергієві Томіленку й запропонував внести відомості про бійця бригади НГУ «Азов» Дмитра Валерійовича Яременка до оновлюваного списку журналістів, які загинули від початку повномасштабної російської агресії.

Книжкова новинка сприяє поширенню вдячної пам’яті про борців за незалежність України. Серед них є і творчі особистості, і таланти, яким, на жаль, так і не судилося проявити себе. Дмитро Яременко мріяв після закінчення журналістських студій далі навчатися режисури та зняти фільм про свій рідний Маріуполь…
Сердечне спасибі всім – ініціаторам, авторам, видавцям, меценатам, чиїми зусиллями і чиїм правдивим словом та важливою патріотичною справою в царині літератури створено пам’ятник оборонцям Маріуполя!
Людмила Мех, президентка ВБФ «Журналістська ініціатива»
Фото з відкритих джерел (кафедра журналістики ВДПУ ім. М. Коцюбинського) і з книжки «Янголи Маріуполя»
Джерело сайт ВБФ «Журналістська ініціатива»
Дискусія з цього приводу: