Про ризики, які можуть спіткати журналістів у відрядженні на лінію фронту про речі, що обов’язково мають бути із собою, детально розповів журналіст «24 Каналу» Іван Магуряк під час спілкування з колегами у Львівському офісі об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності НСЖУ. Також він та поділився порадами, які стануть у пригоді тим, хто лише планує такі поїздки.
До тренінгу приєдналися медійники з різних сфер. Дехто до розмови переймався нюансами підготовки репортажів з лінії зіткнення. Втім, під час обговорення вдалося чіткіше з’ясувати важливі моменти, про які варто подбати напередодні відрядження.
–Особисто для мене тренінг виявився надзвичайно інформативним. Я зрозуміла, що поїздки на фронт задля написання матеріалу мають багато відмінностей від звичайних відряджень. Іван на власному досвіді розповів про труднощі, а також звернув увагу на необхідність попереднього емоційного налаштування. Найбільше мені запам’яталися рекомендації про те, як спілкуватися з військовими, аби не завдати ретравматизації. На мою думку, це актуальна тема сьогодні, – зазначила редакторка «24 Каналу» Меланія Голембйовська.
Під час тренінгу Іван Магуряк поділився з молодими журналістами важливими правилами, яких слід дотримуватися, аби відрядження пройшло безпечно. Під час обговорення з’ясували, чому перед поїздкою на фронт слід пройти курси з домедичної підготовки.
Окремо присвятили час необхідності брати з собою бронежилети та шоломи, адже це одна з найважливіших складових будь-якої поїздки близько до місця ведення бойових дій. За потреби, медійники можуть звернутися до Центру журналістської солідарності та отримати захисне спорядження безкоштовно за попередньої реєстрації.
–Мав за честь поділитися досвідом з тими, кого цікавить тема відряджень до зони бойових дій, попри виклики, які стоять перед нами в цей складний час. Сподіваюся, ця зустріч була корисною для тих, хто планує у майбутньому такі поїдки, адже тепер вони знають більше про те, якими можуть бути труднощі і як їх долати, – розповів Іван Магуряк.
Медійники активно ставили запитання Івану. Журналіст детальніше розповів про те, що варто взяти з одягу, техніки та обладнання. За його словами, варто зважати на те, що умови, зазвичай, некомфортні, тож слід обирати зручне й тепле вбрання.
Зустріч стала гарним підґрунтям для тих, хто прагне дізнатися більше про відрядження на фронт та його особливості.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру, Володимир Бобер – асистент), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників медіа, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дар’я Маркова
Дискусія з цього приводу: