У коворкінгу Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ завжди людно. Як зізнаються медійники, вони приходять до Центру, наче до рідного дому. Цього разу журналістка з Краматорська, заступниця головного редактора газети «Технополіс» Віра Ільїна, яка через війну вже третій рік поспіль тимчасово проживає на Прикарпатті й розпочала свою викладацьку діяльність на профільній кафедрі в Університеті Короля Данила, зустрілася з координаторкою Центру Вікторією Плахтою. Колеги обговорили формат проведення практичного заняття для студентів УКД на базі Центру та проведення низки спільних заходів упродовж поточного навчального року.
–З приємністю приходжу в Центр журналістської солідарності. Тут усі для мене ніби рідні, й усе для мене ніби рідне. Центр для нас є великою підтримкою в різних проблемних питаннях, а його працівники – це наша особлива моральна підтримка, якої зараз, у цей нелегкий період життя, дуже не вистачає», – зазначила Віра Ільїна під час зустрічі в коворкінгу Центру.
Медійниця також поділилася з колегами професійними порадами, які отримала як учасниця різноманітних тематичних тренінгів та вебінарів. За словами журналістки, дуже важливо зараз для всіх, як медійників, так і пересічних громадян, розвивати комунікативні навички. Її думку поділяє і відома на Прикарпатті журналістка, фрілансерка всеукраїнських видань «Нова зоря» та «Експрес» Сабіна Ружицька, яка долучилася до розмови колег у Центрі журналістської солідарності. Під час бесіди ішлося й про підготовку матеріалів про вразливі верстви населення, висвітлення їхнього життя та проблем.
Івано-Франківський Центр журналістської солідарності став доброю платформою для комунікації, солідарності, співпраці, навчання та професійного розвитку медійної спільноти. Коворкінг Центру адаптований до різних потреб: від журналістів до фрілансерів, від студентів профільних кафедр до авторів цифрового контенту. Медійники приходять на різноманітні заходи, які проводить Центр, на тематичні тренінги та майстер-класи, вебінари та навчально-практичні заняття професійного спрямування. Також, в умовах частих блекаутів, Центр слугує для них коворкінгом, де можна зручно попрацювати над матеріалом. Окрім того, потребуючі журналісти можуть отримати тут гуманітарну допомогу та звернутися за психологічною чи юридичною підтримкою. Щодо останньої – завдяки ЮНЕСКО українські журналісти, за необхідності, мають можливість отримати безкоштовно юридичну консультацію, звернувшись через Центр журналістської солідарності або через Національну спілку журналістів України.
–Щомісяця понад півсотні медійників звертаються до Центру журналістської солідарності за різнобічною допомогою та долучаються до організації й проведення заходів. Ще більше ніж шістдесят колег, з початку нашої роботи, скористалися безкоштовною юридичною допомогою, звернувшись на гарячу лінію НСЖУ, яка працює під егідою мережі Центрів журналістської солідарності НСЖУ за підтримки ЮНЕСКО та Міжнародної і Європейської федерацій журналістів. Взаємодопомога та підтримка, комунікативність та солідаризація – це те основне, що потрібне в умовах війни нашій журналістській спільноті, – зазначила Вікторія Плахта.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Богдана Засідко,
Івано-Франківський Центр журналістської солідарності