Росіяни вгатили КАБами по Запорізькому району. Загинули дві людини і постраждало пʼятеро жителів Комишуваської громади. За інформацією Запорізької ОВА, це найбільш масована атака за останні пів року. Медійники побували на місцях прильоту, щоб фіксувати наслідки ворожої атаки. Серед них – і журналістка, спеціальна кореспондентка «Суспільне Запоріжжя» Карина Галунова. Ми поспілкувалися з колегою.
–Карино, скажи, будь ласка, що побачили, коли приїхали на місце прильоту?
– Коли я приїхала на місце обстрілу, перше, що побачила – це купу людей. Як потім з’ясувалося, це сусіди з усієї вулиці, які прийшли допомагати. Коли ми підійшли ближче, нам в очі одразу впав вщент згорілий будинок. Його власник, пан Микола, дивом вижив після влучення КАБу. В нього уламкові поранення ноги, руки та контузії.
– Які моменти тебе найбільше вразили?
– Оскільки це вже далеко не перший мій виїзд на обстріли, то дуже вражаючого я нічого для себе не побачила. Працюють комунальники. Голова громади особисто, як і завжди у цій громаді, спілкується із мешканцями і запитує, чим та кому допомогти. Сусіди згуртувались та допомагають один одному.
– Наскільки важко працювати в таких умовах?
– Я б не сказала, що є якісь надскладнощі. Часом важкувато розговорити постраждалих, бо вони пережили сильний стрес.
Також важлива оперативність. Треба бігати, писати синхрони та кадрувати руйнування, й паралельно вантажити відео колегам в редакцію. А коли ти перебуваєш у населеному пункті, куди прилітає, зі зв’язком там зазвичай великі проблеми, тож це займає більше часу, ніж зазвичай.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Запорізького ЦЖС
Фото: Суспільне Запоріжжя, Карина Галунова