Як повідомила журналістам ГО «Кримська солідарність» адвокатка Ліля Гемеджі, Фрунзенський районний суд міста Володимира (Росія) відмовив у звільненні кримчанина з Бахчисарая Амета Сулейманова, незважаючи на наявність у нього двох захворювань, які входять у Росії до переліку хвороб, несумісних з умовами ув’язнення.
– Наш аргумент також полягав у тому, що медичний висновок, який після переведення мого підзахисного до в’язниці №2 у Володимирі незаконно зробила Федеральна служба виконання покарань, носить суперечливий характер. Дані дослідницької частини, висновки, зроблені вузькими фахівцями, наприклад, кардіологом, суперечать загальним висновкам, які зробили лікарі-тюремники від ФСВП, які підписали цю експертизу, – розповіла Ліля Гемеджи.
Вона наголосила, що коди міжнародної класифікації хвороб (МКБ), які написали вузькоспеціалізовані лікарі, повністю збіглися з тими хворобами, з якими ув’язнений не може перебувати у в’язниці.
– Ми довели до уваги суду інший медичний висновок із зазначенням діагнозів та аналізів Амета Сулейманова, виконаний незалежною експертною організацією, в якому спеціалісти підтвердили докази сторони захисту про те, що Сулейман має захворювання, з якими він підлягає звільненню з ув’язнення. Але суд проігнорував цей документ, – заявила юристка.
Ліля Гемеджі також зазначила, що суд відмовив захисту в допиті у суді лікарів, які складали медичний висновок на стадії судового розгляду в першій інстанції, та у допиті судового експерта, який виконав незалежну експертизу.
Захист планує подати касаційну скаргу на рішення Фрунзенського суду й оскаржити незаконний медичний висновок Федеральної служби виконання покарань в адміністративному порядку.
За словами юристки, з моменту взяття під варту стан Амета Сулейманова суттєво погіршився. Зокрема, у нього з’явилося нове захворювання – гіпертонічна ангеопатія сітківки ока.
– Це говорить про те, що на тлі постійного високого тиску відбуваються зміни у здатності бачити. Він не може довго читати, писати, у нього постійно сльозяться очі. Почастішали випадки, коли після сну він виявляє в носі запеклу кров і подушку в крові. Йому не дозволяють пройти адекватне медичне обстеження та не призначають лікувальні препарати, а лише такі, які збивають симптоми, – пояснює адвокат Ліля Гемеджі.
Нагадаємо, що Амет Сулейманов три роки перебував під домашнім арештом через стан здоров’я. Перше судове засідання визнало його не винним і звільнило з-під варти. Однак через певний час його було повторно заарештовано. І цього разу засуджено російським судом до 12 років ув’язнення у фальсифікованій «справі кримських мусульман».
Журналіст страждає від артеріальної та мітральної недостатності серця. Однак 6 квітня 2023 року Амета Сулейманова взяли під варту та відвезли до ізолятора.
Правозахисний центр «Меморіал» в Росії визнав Амета Сулейманова політв’язнем.
Інформаційна служба НСЖУ