В Івано-Франківському театрі кіно «Люм’єр» відбулася премʼєра документального фільму «Камертон долі», приурочений творчості видатної української композиторки, заслуженої діячки мистецтв України, лауреатки Національної премії імені Тараса Шевченка Лесі Дичко з нагоди нагоди 85-річчя від дня народження. Авторка сценарію та режисерка фільму – Ольга Терешкун, членкиня НСЖУ та Національної спілки кінематографістів України.
Із прем’єрним показом фільму колегу-спілчанку привітала координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта, яка зазначила, що «Камертон долі» – не єдиний фільм у творчому доробку Ольги Терешкун. Вона також успішно реалізувала власні кінематографічні проєкти «Історія бандурного мистецтва краю», «Чорний сніг», «Мить неба», «Свіча пам’яті» «Небесний хрест» й інші, є авторкою збірки поезій «Перша ластівка».
Майже десять років тому Ольга Терешкун долучилася до створення й діяльності хору «Медіа-Нота» Івано-Франківської обласної спілки журналістів, до речі, єдиного журналістського хору в Україні.
Хористи-журналісти стали учасниками багатьох обласних та міських заходів. Зокрема, це виступи до Дня Незалежності України, до Дня писемності та мови, участь в обласному святі Франкової поезії в Лолині, виступ в обласній філармонії з нагоди відзначення 75-річчя метра української журналістики Романа Фабрики, журналістська коляда, зібрані кошти від якої переказували на лікування бійців АТО, ряд інших заходів.
У репертуарі «Медіа-Ноти» було майже 50 творів українських та зарубіжних авторів: класичних, народних, естрадних, духовних, які хористи виконували не тільки українською мовою, але й англійською, лемківською. Через ковід та повномасштабну війну хор призупинив свою діяльність, та маємо надію, що хористи-журналісти знову вийдуть на сцену.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського Центру журналістської солідарності