5 своєрідних корпунктів створила в Коломиї редакція газети «Вільний голос». Зокрема, у волонтерському центрі Коломиї, при Раді з питань внутрішньо переміщених осіб при Коломийській райдержадміністрації, у Центрі зайнятості, у КАРІТАСі, в притулку для ВПО. Там переселенці можуть озвучити свої проблеми, скерувати їх до редакції через відповідальних осіб, отримати з допомогою «Вільного голосу» ґрунтовні відповіді.
Так редакція реалізувала проєкт під назвою «Справа в тому». Акцент ставився саме на якісній комунікації з читачами, налагодженні тісного діалогу з ВПО та представниками місцевого самоврядування. Медійне сприяння і широке висвітлення проблем ВПО спонукали представників влади до активного діалогу і належного реагування на запити спільноти.
Проєкт – результат ініціативи НСЖУ, націленої на побудову комунікацій між медійниками, активними спільнотами громад та органами місцевого самоврядування
За результатами проєкту з’являться спеціальні постійні рубрики у газеті: «Юридична допомога ВПО», «Запитай у психолога», «Є робота». За час роботи над проєктом збільшилася кількість передплатників газети (+ 70), читачів фейсбук-сторінки «Вільного голосу» (більш як +160).
– Ми почали з налагодження контактів для тіснішого діалогу з ВПО, вивчення ситуації на місцях, їхніх запитів, проблемних питань адаптації та інтеграції у життя громад Коломийщини. Зустріч з ВПО провели у волонтерському центрі м. Коломиї «Нескорена нація». Почули проблеми, напрацювали алгоритм їх вирішення. Створили у волонтерському центрі корпункт «Вільного голосу» – для акумуляції запитів з подальшим висвітленням проблемних запитань на сторінках газети. На фейсбук-сторінці «Вільного голосу» оприлюднено інформацію про старт проєкту «Справа в тому», читацька аудиторія схвально його оцінила, висловила думки і запити, за якими редакція підготувала ряд матеріалів, – розповідає директор ТОВ «Редакція газети «Вільний голос» Валентина Близнюк.
Були проведені інтерв’ю з колегами-журналістами ВПО, які тепер проживають у Коломиї, а також із іншими переселенцями. Читачі-ВПО писали про свої потреби у коментарях, телефонували до редакції, приходили. З проблемними питаннями редакція звернулася до голови Ради з питань внутрішньої переміщених осіб при Коломийській райдержадміністрації.
– Актуальні питання, перспективи та можливості забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб Коломийської міської територіальної громади обговорили за участі представників влади, фахівців з кредитування житлових програм «Ощадбанку», учасників Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Коломийській РДА тощо. Всю ґрунтовну інформацію подавали на сторінках видання. Домовилися про постійну рубрику з вакансіями «Є робота» в газеті. Працюючи над проєктом, редакція проконсультувалася у фахівців, як можна психологічно допомогти ВПО. Налагоджено співпрацю щодо постійної рубрики у газеті й на фейсбук-сторінці «Юридична допомога ВПО», – зазначила пані Валентина Близнюк.
Протягом двох місяців 21 місцеве і регіональне медіа за ініціативи НСЖУ впроваджуватимуть власні проєкти, націлені на посилення взаємодії з аудиторією та спільнотами місцевих громад. У межах роботи над проєктами редакції отримують допомогу від Українського Медіа Фонду за сприяння Німецького Фонду Маршалла Сполучених Штатів. У проєкті братимуть участь теле- і радіо компанії, онлайн-медіа та друковані видання.
Назарій Вівчарик