З нагоди професійного свята – Дня журналіста України у Дніпропетровській обласній організації НСЖУ відзначили колег. Журналісти, репортери, фотокореспонденти, редактори, розслідувачі, телеведучі, новинарі – їх об’єднує одна мета, це боротьба на інформаційному фронті, протидія ворогові та підтримка бойового духу українців.
– Вже утретє українські журналісти відзначають цей день у зовсім не святковій атмосфері. Водночас ще ніколи робота журналіста не була такою важливою, як тепер. Повномасштабна агресія, яку розв’язала росія, зробила усіх нас воєнними кореспондентами. І про що б ми сьогодні не писали і не говорили – це все одно буде про війну, – зауважив голова Правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Олексій Ковальчук.
Журналісти нині і серед тих, хто зі зброєю в руках захищає незалежність і територіальну цілісність Україну. За поданням Правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУ спілчан, які мобілізувалися до лав оборонних Сил України, з нагоди Дня журналіста відзначили Дніпропетровська ОВА та обласна рада. А Подяку міського голови Дніпра вручили у обласній організації НСЖУ Олександрові Курбатову, начальнику служби зв’язків з громадськістю 128 бригади ТрО.
Професійну майстерність журналістів Дніпропетровщини, їхню активну громадянську позицію, внесок у розвиток української журналістики високо оцінили і на загальнонаціональному рівні, і на місцевому.
Грамотою Верховної Ради України нагороджено Володимира Бугу, спеціального кореспондента в Україні польського порталу Niezalezna.pl, автора проєкту «Інформаційна передова». Подякою Голови Верховної Ради України нагороджено Світлану Іотову, відповідального секретаря Дніпропетровської обласної організації НСЖУ. Подяку Міністерства культури та інформаційної політики України отримала Інна Швидка, директорка ТОВ «Телерадіокомпанія «Південна зоря», м.Нікополь.
Також Подяки від голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка отримали: Валерій Дрешпак, член Правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУ, професор кафедри журналістики Університету митної справи та фінансів, м. Дніпро; Володимир Сорока, член Правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУ, керівник спортивно-оздоровчого журналістського центру «Тригол» Дніпропетровської обласної журналістської організації; Валентина Орлова, ветеран обласного радіо, заступниця директора Дніпровського будинку мистецтв.
Почесними грамотами НСЖУ відзначені: Святослав Азаркін, ветеран журналістики Дніпропетровщини, голова правління громадської організації «Асоціація спортивних журналістів Кривбасу», автор книги «Кривий Ріг – моє місто! (літопис війни)»; Вячеслав Білик, журналіст, спеціаліст з контенту, м. Нікополь; Ігор Войцеховський, головний редактор інтернет-сайту «Вісник Шахтаря», м. Павлоград; Ірина Герасименко, начальник відділу преси та інформації апарату міської ради і виконкому, м. Кривий Ріг; Марія Дружко, журналістка, письменниця, м. Кам’янське; Віктор Качанов, шеф-редактор газети «Приватний підприємець», член Правління ДОО НСЖУ; Світлана Кононенко-Юрова, журналістка, КП «Затишне місто», м. Павлоград; Віталій Попруга, помічник голови профкому із зв’язків зі ЗМІ профспілки «Металургів», м. Кам’янське; Олена Чернвська, керівниця гуртка «Юні журналісти», м. П’ятихатки; колектив газети «Вісті Придніпров’я», головна редакторка Наталія Ковальчук, у зв’язку з 25-річчям з дня виходу першого номера, м.Дніпро.
Також журналісти отримали низку відзнак від Дніпропетровської обласної організації НСЖУ: дипломи, грамоти, подяки – внесок медійників у розбудову українського та регіонального інформаційного простору був гідно оцінений.
А ще – Листом пошани Дніпропетровської обласної організації НСЖУ та почесним знаком «Ветеран журналістики Дніпропетровщини» відзначено Людмилу Козенко.
Також у Дніпропетровській обласній організації НСЖУ напередодні професійного свята відзначили переможців творчого конкурсу «Інформаційний фронт-2023/24». На розгляд конкурсної комісії надійшло майже 120 робіт.
– Щороку до Дня журналіста ми проводимо творчий конкурс. Вже вдруге він проходить під гаслом «Інформаційний фронт». Нині отримали значно більше творчих доробків, ніж минулоріч. Свої роботи надіслали медійники не лише з Дніпропетровщини – географія конкурсу розширилася. Адже через війну в нашій області знайшли прихисток колеги з Донецької, Луганської, Херсонської областей, – зазначив Олексій Ковальчук.
– Цьогорічний творчий конкурс порадував передовсім тим, що додалося учасників, представлено більше робіт. В окремих номінаціях журі відзначило цілі колективи, як то ТРК «Рудана» з Кривого Рогу і газета «Нові рубежі» з Криничок. За добірки публікацій відзначили й окремих журналістів, наприклад, Євгена Хрипуна, Геннадія Сенкевича, Сергія Чернявського. Багато якісних матеріалів подали Юлія Підгола (Рацибарська), Ірина Ситнік, Ніколь Савченко. Визначитися з кращим із кращого було непросто, – каже голова конкурсної комісії Валерій Дрешпак.
Цього року на конкурс надійшли і роботи колег з інших областей України. Зокрема, члени журі відзначили Ірину Паршину і В’ячеслава Гусакова з Херсона за розслідувальну публікацію «Телеканал «Таврія»: солдати та офіцери ворожого інформаційного фронту. Хто вони?». Серію майстерних публікацій опублікованих у медіа Волині та Польщі подала на конкурс Людмила Приймачук з Луцька, яка підготувала матеріали за результатами поїздок до громад Дніпропетровщини. Розповідає про Дніпропетровщину у зарубіжних медіа і Володимир Буга, доробок якого також відзначили.
Тож, творчий конкурс «Інформаційний фронт-2023/24» можна вважати вже якщо не міжнародним, то міжрегіональним.
– У порівнянні з минулим роком телевізійних робіт і проєктів стало більше. Та головне – багато молоді включилося у конкурс, – коментує досвідчена телевізійниця, заслужена журналістка України, лауреатка премії «Золоте перо», володарка Золотої медалі української журналістики Тамара Котишева.
Роботи молодих колег, за її словами, різні за рівнем майстерності, жанрами, але усі надзвичайно цікаві, зі своїм баченням, формою подачі і авторською позицією. На номінацію «Журналістський дебют» свої проєкти представили також школярі та учасники телевізійних гуртків.
Ігор Войцеховський звернув увагу на певну жанрову бідність конкурсних робіт – це переважно інтерв’ю, замітки і замальовки. Окрім того, за його словами, багато матеріалів (крім опитувань) базуються на єдиному джерелі.
– Сподобалися опитування 11 каналу: легкі, ненав’язливі і пізнавальні. Також вирізняються роботи Юлії Рацибарської та Миколи Нечипоренка, – додав пан Ігор.
А загалом кожен учасник творчого змагання може вважатися переможцем. Адже кожен абзац, кожен кадр, створені колегами в умовах війни, – то цінний внесок до життєпису цього страшного для України періоду, до інформаційного спротиву російській навалі.
– Також до Дня журналіста ми підготували спеціальну виставку – це малюнки, які надійли у межах оголошеної НСЖУ акції «Я – з родини журналістів», на яких дітки у довільному стилі зобразили нашу професію. Тут і мама-газетярка, і тато-телевізійник, воєнний кореспондент, журналістка у бронежилеті. Є навіть «Мама після зуму» – як влучно підмічено! Справді, більшість робочого часу ми, журналісти, проводимо перед екраном, спілкуючись онлайн. Усі роботи різнопланові і по-своєму оригінальні, – каже координаторка Дніпровського центру журналістської солідарності НСЖУ Наталя Назарова.
На свято до обласної організації НСЖУ завітала 6-річна Єва Величко. Її мама – Яна Величко – головна редакторка газети «Кремінщина». Сім’я переїхала з Луганщини до Дніпра, та видання продовжує інформувати аудиторію Сєвєродонецької громади через інтернет-сайт. Журналістка бере активну участь у заходах Центру, тож охоче разом із донькою підтримала творчу ініціативу.
Для усіх юних художників підготували подарунки – альбоми для малювання, різнокольорові олівці, солодощі і постер-календар зі світлинами кожного учасника акції.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба ДОО НСЖУ та
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС