Авторський оригінальний чай «Таїнчай» подарувала НСЖУ відома телеведуча Тетяна Висоцька, дякуючи за підтримку оголошеного нею збору для херсонського журналіста, який живе на окупованій території.
Під час візиту до Київського центру журналістської солідарності НСЖУ, куди телеведуча завітала разом з батьком – відомим журналістом, головою Херсонської обласної організації НСЖУ Валерієм Долиною, Тетяна Висоцька розповіла голові Спілки Сергію Томіленку, що її родина захопилася садотерапією. А завдяки Таїнчай родина і допомагає і фронту, і собі – для стійкості від вигорання.
– Ми до великої війни на батьківській дачі на Херсонщині заварювали чай з листочків плодових дерев і ароматичних рослин. Зараз ця дача під обстрілами, батьки переїхали до нас. І от у червні 2022-го тато зрізав гілку вишні. Тоді спонтанно виник проєкт – виготовляти чай за спеціальною технологією. Моя десятирічна донька розробила логотип для упаковки. І восени 2022-го ми почали продавати його в соцмережах. Людям він сподобався, адже як для себе зроблений. Тож дача працює вже на перемогу, – каже Тетяна Висоцька.
А ще вона навчається терапевтичному садівництву. Нині, в умовах потужного інформаційного потоку, журналістам потрібні ресурси для відновлення, і садотерпія – один з таких методів.
– Я дізналася, що можна лікуватися садотерпією. До речі, на Заході ПТСР лікують таким чином. Тож і нам варто цей досвід впроваджувати. Тут – і догляд за садом, і споглядання, і долученість до справи… Адже якщо сам рослинку посадив, бачиш, як вона піднімається, і вже відчуваєш, що до цього причетний. Для багатьох людей, які мають травми, пов’язані з війною – а ми всі їх маємо – це дійсно впливає на те, щоб відновлюватися, щоб відчувати – життя продовжується. Тут дуже важливо – розбудова терапевтичних просторів. Там багато нюансів – наприклад, якщо це простір для ветеранів, то на локації, де вони спілкуються, відпочивають, потрібно продумати так, щоб була якась, наприклад, стіна за спиною, щоб спина була закрита, аби люди відчували певну захищеність. Для журналістів також можуть бути свої нюанси, аби це було ефективно, – зазначила Тетяна Висоцька.
Інформаційна служба НСЖУ