Досвідчена медійниця із Краматорська, членкиня НСЖУ Віра Ільїна за сприяння Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ провела для студентів-першокурсників групи Ж-12 кафедри журналістики Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника тренінг на тему «Особиста фінансова безпека».
Віра Ільїна акцентувала увагу майбутніх журналістів на тому, чому важливо бути фінансово грамотно обізнаними і вміти керувати грошима, які бувають труднощі, а також наголосила, що:
– кожній людині потрібна подушка безпеки, тобто гроші на «чорний день»;
– варто мати вклад у нерухомість;
– звʼязок між кредитом та подушкою безпеки: кредит – зобов’язання перед іншими, а подушка безпеки – перед собою.
– Поради були слушними, тому студенти зацікавлено слухали та задавали запитання, – зауважила доцентка кафедри журналістики Галина Пристай. – Зокрема, одним із запитань було – «Що ви думаєте про акції?», на яке Віра Василівна відповіла: «Інвестування можливе, якщо у вас є подушка безпеки, але важливим також є ризик».
Наприкінці дискусії студентка-першокурсниця запитала досвідчену медійницю-переселенку: «Чому ви обрали саме журналістику?».
– Журналістика є творчою професією і це мені до душі, – відповіла Віра Ільїна. – А ще завжди хотіла донести до людей правду, як би це пафосно не звучало».
Своїми враженнями про зустріч поділилася студентка Анастасія Сахнюк:
– Обговорення таких тем є дуже важливими та повчальними для нас. Віра Ільїна – цікава особистість.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За повідомленням Івано-Франківського ЦЖС