Київський Центр журналістської солідарності відвідали представники Lazarus Training – британської компанії, яка проводить безпекові тренінги для фахівців, у тому числі для журналістів, у гарячих точках по всьому світу. За підтримки міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» британські експерти проведуть тренінги для українських журналістів.
Компанія має значний досвід роботи в Україні: зокрема, у проведенні тренінгів для моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі після 2015 року. Як зазначив керівник компанії Алістер Голлінґтон (Alistair Hollington), нині компанія обрала НСЖУ локальним партнером, щоб адаптувати стандартну програму тренінгу до потреб українських медійників. Упродовж двох місяців тренери обговорювали питання, найбільш актуальні сьогодні для журналістів, насамперед місцевих медіа. Перелік цих питань був сформований за підсумками зустрічей із медійниками та звернень на «гарячу лінію» НСЖУ.
Перша секретар спілки Ліна Кущ ознайомила представників із навчальними заходами з безпеки, які впродовж року проводилися в межах Центрів журналістської солідарності.
– Також я розповіла, які питання найчастіше ставлять наші журналісти, які їдуть у зону бойових дій. Часто це неочевидні для іноземців речі, як-от військова акредитація, комунікація з владою на місцях та з місцевими жителями, безпека в окупації, – зауважила Ліна Кущ.
Гості відзначили роботу спілки й запевнили, що візьмуть до уваги її рекомендації і поширять інформацію про можливості взяти в користування в Центрах журналістської солідарності захисне спорядження для журналістів.
Перші тренінги заплановані в Сумах, Полтаві та в Одесі. Для учасників безпекових тренінгів НСЖУ передала 150 примірників «Посібника з безпеки журналістів».
Українська версія цього посібника від «Репортерів без кордонів» адаптована за підтримки ЮНЕСКО.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Києві – 050 680 52 04 (Ілля Суздалєв, координатор Київського центру), адреса: вул. Хрещатик, 27-а.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ