У Національній спілці журналістів України відбулася презентація книжок історика Валентина Мойсеєнка «Історії знищення, порятунку та виживання» та волонтерки Ольги Фещенко «Живі історії війни» про героїзм та взаємопідтримку мешканців Бородянки під час повномасштабного вторгнення російських загарбників. Захід був присвячений річниці з дня визволення Бородянки.
І не випадково в заході взяла участь народний депутат України Ольга Василевська-Смаглюк, адже велика частина її депутатської діяльності пов’язана саме з цим регіоном.
«Діти мої в Києві, а не на іспанських узбережжях, а чоловік – в ЗСУ… Моя робота, зокрема, 11 новеньких укриттів в школах і садочках… пункти незламності в Вишгороді, обладнані генераторами, лавочками, «старлінками», 100 відновлених після окупації будинків в Димерській та Бородянській громадах, постійна допомога армії, десятки поранених, яким надано допомогу, оновлена і обладнана лікарня в Іванкові. Декілька постійних приймалень, два гуманітарних хаби в Бородянці та Вишгороді, сотні тон гуманітарки… І держбюджет я не юзаю для реалізації своїх проєктів. ІПСОшники, йдіть за руським кораблем. Мене не зупинити!» – написала Ольга Михайлівна на днях в своєму фейсбуці.
І це дійсно круто, і дійсно по-журналістськи, адже Ольга Михайлівна не тільки донька відомого українського журналіста Михайла Василевського, але сама журналістка, випускниця Київського університету, в минулому кореспондент газети «День» і журналіст-розслідувач каналу «1+1».
Більше того, з її татом, на жаль уже покійним, Михайлом Василевським ми свого часу разом працювали власними кореспондентами в газеті «День», і в нашому колективі він був старійшиною і моральним авторитетом, еталоном професії власного кореспондента. Не даремно ж в редакції газети «День» для власкорів була навіть установлена щорічна «Премія імені Михайла Василевського».
Тому під час зустрічі в НСЖУ нам було про що поговорити. З задоволенням ми відзначили, що і на посаді народного депутата журналісти теж важливі, адже на днях, коли на Київщині проводились соціологічні заміри ефективності роботи народних депутатів, 40% виборців відзначили саме Ольгу Василевську-Смаглюк, а безпосередньо в її окрузі депутатка отримала підтвердження довір’я від 70% громадян. Мені була якраз нагода подарувати колезі свою книгу «Кримський репортаж» про перші роки окупації півострова.
Як випускниця також Національної академії статистики, обліку та аудиту, і членкиня Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, голова підкомітету з питань функціонування платіжних і інформаційних систем та запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом Ольга Василевська-Смаглюк стала автором або співавтором 141 законопроєкту. Серед них: закон про боротьбу з колекторами, проєкту про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, законопроєкт про приватний військовий консалтинг, про заборону колекторам турбувати військових під час служби, закон про платіжні послуги, законопроект про медичного омбудсмена тощо, законів «Про Бюро економічної безпеки України» та «Про Бюро фінансових розслідувань, авторка змін до Податкового кодексу, та до Закону про митний тариф. Її участь в підготовці та обговоренні і прийнятті закону «Про медіа», коли депутатка-журналістка відстоювала професійні права журналістів, теж мала благотворний вплив на удосконалення українського законодавства.
Тому ми в НСЖУ завжди готові вітати народного депутата, колегу всіх українських журналістів Ольгу Василевську-Смаглюк, готові дискутувати про наші професійні проблеми, бо журналісти – важливі і завжди єдині!
Микола Семена, секретар НСЖУ