Американське видання The Wall Street Journal у статті під назвою «Еван Гершкович любив Росію – країну, яка від нього відвернулася», на яку посилається сайт «Крим.Реалії» (проєкт Радіо Свобода), пише що «Росію залишають журналісти інших західних видань». «Багато західних інформаційних агентств, які відправляли репортерів до Москви ще при Сталіні, дійшли висновку, що Росія президента Володимира Путіна надто небезпечна для журналістики», – йдеться у статті.
The Wall Street Journal також відкликало з Росії свого керівника московського бюро, кореспондента-ветерана, який працював у країні з останніх років Холодної війни. Газета також повідомляє, що за кореспондентом Еваном Гершковичем до його затримання в Росії за звинуваченням у шпигунстві стежили співробітники російських силових структур.
У публікації коротко розказано про журналістську кар’єру Гершковича, сина єврейських емігрантів із СРСР, про його інтерес до російської культури та життя у Москві. Кореспондентом WSJ він став на початку 2022-го, незадовго до широкомасштабного російського вторгнення в Україну. Як пише WSJ, на одному із журналістських завдань після початку війни за Гершковичем стежили кілька співробітників російських силових структур. Вони записували пересування журналіста на камеру та чинили тиск на співрозмовників Гершковича, щоб вони перестали з ним спілкуватися. Таке саме відбувалося і під час іншої його поїздки, до Пскова. Журналіст припускав, що телефон прослуховується.
Про затримання Евана Гершковича в Єкатеринбурзі стало відомо 30 березня. Того ж дня суд у Москві відправив журналіста до СІЗО за звинуваченням у шпигунстві. Це перший подібний випадок з американським журналістом у Росії з 1986 року (тоді йшлося ще про СРСР). Російське слідство стверджує, що журналіст збирав на замовлення США секретні відомості про одне із підприємств військово-промислового комплексу. Детальніше читайте на нашому сайті. Подробиці звинувачення не наводяться. Сам Гершкович після арешту не міг давати коментарів, WSJ і влада США категорично відкидають звинувачення, заявляючи про невинність журналіста.
Представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав усіх громадян США, зокрема журналістів, виїхати з Росії з метою безпеки.
З вимогою звільнити Евана Гершковича виступили президент США Джо Байден та провідні американські медіа.
Інформаційна служба НСЖУ