Професійну журналістську техніку – фотоапарати та ноутбуки, отриману за сприяння уряду Німеччини, було передано в п’ятницю, 3 березня, чотирьом журналістам, відібраним Національною спілкою журналістів України – Ларисі Салімонович, Анні Войтенко, Олександрові Наказненку та Павлові Багмуту.
– Національна спілка журналістів України докладає багато зусиль для підтримки медіа, в тому числі й економічної, – каже голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Завдяки нашому партнерові – штаб-квартирі ЮНЕСКО ми вже провели конкурс екстрених грантів, і 160 журналістів отримали виплати в розмірі 22 тисячі гривень кожний як доповнення до зарплати, яка зменшилася внаслідок війни. А сьогодні ми маємо змогу надати фотоапарати і ноутбуки для журналістів – на підтримку їхньої професійної діяльності.
Як зазначила журналістка видання «Україна молода» Лариса Салімонович, квартиру якої в харківському мікрорайоні Салтівка було знищено внаслідок російського обстрілу, ноутбук, який вона отримала, вкрай необхідний їй для роботи.
– Разом із квартирою згоріли два мої комп’ютери – стаціонарний і ноутбук, – розповідає журналістка. – Коли ми з сім’єю переїхали до Вінниці, завдяки допомозі Національної спілки журналістів я купила ноутбук, який уже був у використанні. На жаль, у ньому не працює акумулятор, і коли відключали електроенергію, це була для мене справжня катастрофа. Подарувавши новий ноутбук, Спілка нас дуже виручила.
Заступниця головного редактора «України молодої» Ірина Храмова розповіла, що у виході газети була перерва з березня по початок травня. Відновити друк удалося за сприяння НСЖУ.
– У нинішніх умовах випускати газету – це розкіш, – сказала пані Храмова. – Папір подорожчав утричі, друкарня постраждала від ворожого обстрілу. Я дякую Спілці, яка допомогла нам протриматися до осені, потім надала допомогу ще раз. Це для нас дуже важливо. А ще важливіше, що в цьому валі проблем Спілка бачить конкретну людину з її проблемами. В нашій редакції залишилися без житла двоє працівників – крім Лариси, це ще Іван Леонов з Ірпеня, який відповідає за наш сайт. Їм обом Спілка допомогла і матеріально, і технікою. Я дуже вдячна НСЖУ від імені нашого колективу! Мабуть, це єдина професійна спільнота, яка підтримує своїх членів на всіх рівнях.
Відома українська фотографиня та відеографиня, стрінгер агентства Reuters Анна Войтенко постійно виїжджає працювати в гарячі точки України. Під час нещодавньої поїздки до Херсонської області перестав працювати її фотоапарат.
– Будь-яка техніка з часом виходить із ладу, особливо якщо її інтенсивно використовуєш, – сказала Анна. – Тож допомога від НСЖУ виявилася дуже вчасною.
Представниця телеканалу «Погляд» і газети «Зоря Приірпіння» з Бучі Київської області, колега отримувача ноутбука Олександра Наказненка Юлія Полянська розповіла, що студію під час окупації було повністю знищено, і телевізійники залишилися без жодної техніки.
– Дякуємо Спілці, що ви надаєте ґрунтовну фінансову допомогу, психологічну допомогу і підтримуєте технікою. Хотілося б ще більше комунікувати зі Спілкою задля підтримки об’єктивної журналістики, допомоги тим журналістам, які залишилися в Бучі й зараз виконують непросту роботу фіксації страшних злочинів, учинених окупантами, – сказала журналістка. – Сподіваюся, що наша співпраця буде ще тіснішою.
Фотожурналіст «Укріформу» Павло Багмут розповів, що після поїздки в Бахмут його стара камера тривалий час перебуває в ремонті, через що він був вимушений піти у тривалу відпустку за свій рахунок. Тож новий професійний фотоапарат стане йому дуже в пригоді, адже сьогоднішні зарплати не дозволяють самостійно оновлювати апаратуру.
Наприкінці зустрічі Сергій Томіленко додав, що на основі робіт українських журналістів, зроблених наданими за сприяння НСЖУ фотоапаратами, планується організувати фотовиставку, куратором якої буде фотокореспондент Associated Press, фіналіст Пулітцерівської премії Єфрем Лукацький.
Інформаційна служба НСЖУ