Як донести інформацію до читачів, коли більшість газет в зв’язку з широкомасштабною війною припинили вихід, – саме про це йшла мова на тренінгу «Просування сайту редакції», який відбувся в Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ.
Тренер – досвідчений спеціаліст з IT-технологій та Інтернет-журналістики Олег Косьмина розповів про основні методи і прийоми популяризації інформації, просування сайту видання. Журналісти-переселенці та місцеві медійники працювали над практичними завданнями, які підготував для них тренер, вчилися технічним та журналістським прийомам, що забезпечують популяризацію сайтів. Адже вони в цей період мають стати практично повноцінними замінниками періодичного видання.
– Якщо раніше, в мирний час, ви могли не надто турбуватися про популяризацію сайтів ваших видань, кількість відвідувачів, бо хто не переглянув на сайті – почитає в газеті, то зараз ситуація змінилася докорінно. Якщо людина не почитає інформацію на вашому сайті, найімовірніше, вона її не побачить ніде. Якусь іншу – так, вашу – ні. Тож турбота про просування сайту – це, насамперед, турбота про донесення до людей правдивої інформації і про підтримку реноме та популярності вашого видання. Бо ж незабаром ви повернетесь до випуску газети, і її логотип відразу повинні взнавати, їй довіряти, – підкреслив тренер Олег Косьмина.
Він також на прохання учасників тренінгу зупинився на темі просування у соціальних мережах стрічок новин засобів масової інформації, оскільки більшість журналістів-переселенців з окупованих та прифронтових територій зараз активно працює саме в цьому напрямку.
Доповідач охарактеризував основи просування у соціальних мережах. Зокрема розуміння аудиторії, створення стратегії просування та якісного контенту, використання графіки і фотографій, хештегів, інструментів аналітики, організації конкурсів та акцій тощо.
– Тема тренінгу надзвичайно актуальна, тому що зараз усі друковані ЗМІ мають свої сайти. Інтернет-сторінки газет – це актуальний зв’язок з читачами, особливо зараз, коли є проблеми з друком. Нашим журналістам-переселенцям особливо цікава ця тема, бо вже колеги мають бажання не тільки відновлювати роботу на деокупованих територіях, а й залучати нову аудиторію завдяки просуванню сайту редакції, – наголосила співкоординаторка Центру журналістської солідарності Валентина Манжура.
– Для мене, та й для багатьох моїх колег, тренінг надзвичайно цікавий і своєчасний, – зазначив журналіст газети «Запорізька правда» Пилип Юрик. – Адже навіть обласні газети зараз не виходять друком, що ж тоді говорити про районні та міські періодичні видання? Окупація, постійні обстріли територій, звідки евакуювалася більшість населення, відсутність коштів, паперу, друкарських потужностей, неможливість доставки газет, тощо. Але ж інформація людям потрібна постійно, і зараз, більше, ніж будь-коли. Вихід один – треба активізувати роботу Інтернет-сайтів видань. Як це зробити, ми і навчалися на тренінгу, – сказав він.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Антоніна Букреєва, с. Якимівка
Фото Сергія Біжка