Справжнє захоплення викликав у жителів нещодавно визволеної Снігурівської громади, що на Миколаївщині, свіжий номер місцевої газети «Вісті Снігурівщини», який побачив світ за сприяння НСЖУ і який днями роздавали в місті та довколишніх селах. Своїми враженнями із пресслужбою НСЖУ поділився головний редактор видання Ігор Новіков.
У Снігурівці залишилося не більше 3,8 тисяч жителів, тож 3-тисячного тиражу вистачило не лише на всі родини міста, а й на села громади. Газету роздавали разом із гуманітарною допомогою, але якась кількість примірників залишилася, і редактор вирішив роздати їх людям особисто.
– Люди у Снігурівці дуже втомлені багатомісячною окупацією, залякуваннями російських військових, відсутністю комунальних послуг й інформаційним голодом, – розповів журналіст, який навесні після візиту окупантів до нього додому виїхав до Одеси, а днями, після визволення, побував у рідному місті. – Снігурівчани наче постаріли, змарніли. Таке враження, що вони досі не до кінця повірили, що наше місто визволено.
Редактор каже, що навіть не сподівався на ті емоції, якими супроводжувалася роздача газет.
– Люди обнімали мене, наче я разом із військовими визволяв Снігурівку, розгортали газету зі сльозами на очах, – каже Ігор Новіков. – Це був справжній ажіотаж: «Наша рідна газета повернулася! Газетка наша! Як ми скучили!» Знаєте, заради таких моментів варто жити і працювати. Сльози наверталися на очі. А коли я ввечері повернувся в Одесу, мені зателефонувала жінка, яка займалася розподілом газет. Вона також говорила про позитивний резонанс і про те, що випуск номера відбувся дуже вчасно. Скажу чесно, я не очікував такого ефекту. Щиро дякую Національній спілці журналістів й іноземним благодійникам, які сприяли виходу газети. Ми зробили велику справу!
На жаль, Ігорю Новікову не вдалося побувати в приміщенні редакції: сапери його ще не оглянули. Проте, ззовні видно, що частину вікон вибито, офіс пограбовано. Із гаража вкрадено редакційний автомобіль…
Нагадаємо, в газеті від 19 листопада – матеріали про героїв, які визволяли Снігурівку, хроніка перших кроків до відновлення міста, розповіді снігурівчан про життя в окупації, публікації жителів міста, які виїхали за кордон і там захищають інтереси України, матеріал НСЖУ про нещодавнє проведення в Одесі футбольного турніру, присвяченого визволенню Снігурівки, і звісно – актуальна інформація про виплату пенсій, надання гуманітарної допомоги жителям деокупованих територій.
«Для журналістської спілки – велика честь підтримати вихід у світ першого після визволення міста випуску газети, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Колектив «Вістей Снігурівщини» прагне якомога швидше відновити регулярний друк свого видання й продовжити благородну справу правдивого інформування вас, своїх читачів, про те, що відбувається на Снігурівщині, в області й у всій Україні».
Підтримка місцевих медіа на деокупованих територіях – серед головних сьогоднішніх пріоритетів НСЖУ. Наразі віддруковано випуски газет для Ізюма, Лимана, Барвінкового, Бахмута і Херсона. Незабаром вийдуть друком тиражі ще декількох видань на деокупованих територіях.
Інформаційна служба НСЖУ