«Кожне слово сьогодні – це зброя на інформаційному полі бою. Тому впевнено стверджую, що наша газета бере безпосередню участь у боротьбі за перемогу!» – цими словами із редакційної статті у свіжому номері «Вістей Снігурівщини» розпочався новий етап у 92-річній історії газети. Перший після визволення Снігурівки номер було надруковано за сприяння та фінансової підтримки Національної спілки журналістів та іноземних благодійників.
Випуск «Вістей Снігурівщини» редакції довелося припинити одразу після того, як росіяни розпочали проти України широкомасштабну війну. До 19 березня, коли в місто на Миколаївщині ввійшли окупанти, журналісти видання працювали в онлайн-форматі. Відтак журналістську діяльність довелося припинити. Головний редактор Ігор Новіков мусив із 88-річною матір’ю виїхати до Одеси.
«За час окупації багато снігурівчан втратили рідних чи друзів, хтось отримав психологічну травму, у когось знищили майно, – пише редактор першому після окупації номері. – Чимало моїх земляків покинули рідні домівки, рятуючи себе і рідних. Але щойно вони залишали рідне місто, відразу телефонували і запитували: «Як там у нас у Снігурівці?» Важко було все це сприймати як реальність. Але снігурівчан не полишала надія і віра у звільнення від рашистів та повернення додому, у свою українську родину».
У період окупації серйозно постраждало приміщення редакції «Вістей Снігурівщини». Редакційне майно окупанти розграбували, редакційний автомобіль – викрали з гаража.
Але, незважаючи на це, питання про відновлення випуску газети постало одразу після того, як 10 листопада Сили оборони України визволили місто. Віддрукувати перший післяокупаційний номер удалося зробити завдяки коштам міжнародних фінансових донорів, залученим за сприяння Національної спілки журналістів України.
У газеті від 19 листопада – матеріали про героїв, які визволяли Снігурівку, хроніка перших кроків до відновлення міста, розповіді снігурівчан про життя в окупації, публікації жителів міста, які виїхали за кордон і там захищають інтереси України, матеріал НСЖУ про нещодавнє проведення в Одесі футбольного турніру, присвяченого визволенню Снігурівки, і звісно – актуальна інформація про виплату пенсій, надання гуманітарної допомоги жителям деокупованих територій тощо.
«Для журналістської спілки – велика честь підтримати вихід у світ першого після визволення міста випуску газети, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Колектив «Вістей Снігурівщини» прагне якомога швидше відновити регулярний друк свого видання й продовжити благородну справу правдивого інформування вас, своїх читачів, про те, що відбувається на Снігурівщині, в області й у всій Україні».
Підтримка місцевих медіа на деокупованих територіях – серед головних сьогоднішніх пріоритетів НСЖУ. Наразі віддруковано випуски газет для Ізюма, Лимана, Барвінкового, Бахмута і Херсона. Незабаром вийдуть друком тиражі ще декількох видань на деокупованих територіях.
Інформаційна служба НСЖУ.
Фото Андрія Дубчака / Donbas Frontliner.