Попри небезпеку, складну фінансову ситуацію та брак робочої сили продовжувала видавати богодухівську газету «Маяк» її головна редакторка Тетяна Лучинська. Бо добре розуміла: у той час друковане слово особливо потрібне людям. Матеріал про неї підготували колеги з видання «Нове життя» у межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!»
«Хоча власне газетою то і важко було назвати. Адже це було дві сторінки форматом А4, видруковані на звичайному принтері та вкладені у файл. Але ж іншого виходу просто не мали: не працювали ані друкарня, ані пошта», – пригадує нелегкі часи редакторка.
Однак 200-300 примірників таки щотижня у березні-квітні доходили із найважливішою інформацією до читачів. По кілька примірників передавали у старостинські округи, в бібліотеки, розносили по магазинах, на ринок. І таким чином люди отримували свій фронтовий «Маячок».
У травні Тетяна Лучинська відважилася відновити вихід газети форматом А3. Щоправда, на 4 сторінках. Але й тоді довелося подолати неабиякі труднощі. Бо ж видрукували газету аж у Вінниці. Звідти «Новою поштою» доставили до Богодухова, так як сортувальна у Харкові не працювала. Ось тільки як далі розвезти газету передплатникам? Це було неабиякою проблемою. Але на допомогу прийшли волонтери, котрі відгукнулися на прохання редакторки розвезти газету в різні куточки.
Зокрема, справжній волонтерський центр утворила на базі редакції фактично від перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну. По-перше, сюди богодухівці могли приносити допомогу нужденним. По-друге, свою немалу частку вніс і колектив часопису – віддавши на армію продукти, котрі залишилися від розіграшу подарунків серед передплатників. А по-третє, через соціальні сторінки «Маяка» (котрі, до слова», мають досить потужну аудиторію) редакторка повідомляє про найголовніші потреби тим, хто постраждав через війну: як місцевим, так і переселенцям. Наприклад, пані Тетяна може назвати не один випадок, коли завдяки розголосу в їхньому «Маяку» вдалося забезпечити внутрішньо переміщених осіб, котрі через воєнні події опинилися на Богодухівщині, необхідними речами вжитку та навіть відремонтувати оселю.
«Люди часто приходять до нас, чи просячи про допомогу, чи, навпаки, її пропонуючи. Бо ж знають, що дам цьому розголос не лише в друкованому виданні, а й через інтернет. На нашій фейсбук-сторінці є 12 тисяч підписників, у моєму Tik-Tok – більше десяти. Тож головне, що ж результативність», – каже Тетяна Лучинська.
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду та разом із усім українським народом воюючи за свободу і незалежність нашої країни.