Киянин Антон Єременко до війни працював в ІТ, паралельно організовуючи дитячі IT-конкурси та освітні проєкти. З початку війни він активно долучився до волонтерського руху в Україні.
Як у перші дні організовувались волонтерські ініціативи, що потрібно для фронту – він розповів у інтерв’ю для Obozrevatel. Матеріал вийшов у межах проєкту «Ми з України!»
«Перші п’ять днів після 24 лютого я нічим не займався корисним, окрім як скинув усі доступні гроші у волонтерські фонди. Зібрав сім’ю і відвіз до батька додому. Але коли ми зрозуміли, що це надовго, – відправили всіх дівчат із сім’ї з малими дітьми в Бельгію. Але моя дружина відмовилась виїжджати, тому довелось на свій страх і ризик повернути їх у Київ», – розповів Антон.
Після цього, каже, почав організовувати «волонтерку». Почали допомагати Білоцерківському зенітному полку, де в 2014 році служив брат Антона, який загинув на війні.
«Це був наш перший проєкт – на момент початку війни у полку не вистачало 800 бронежилетів. У них не було жодної цифрової радіостанції, касок, – ділиться волонтер. – Другий проєкт – ми почали займатись військовими розробками зі сфери ІТ».
Каже: це були такі собі цифрові штаби – так звані ситуативні кімнати для батальйонів, де на моніторах можна планувати бойові дії фактично онлайн. Щоб уся інформація була одразу в одному місці.
«В один момент у мене квартира виглядала наче я магазин електроніки пограбував – усюди роутери, телевізори та тисячі метрів кабелів», – говорить він.
За словами Антона, зараз військовим найбільше потрібні автівки – пікапи, мікроавтобуси, тому що війна наразі дуже мобільна. Друге – це високотехнологічні вироби – прилади нічного бачення, це тепловізори, дрони.
«Зараз важлива системність, можливість знаходити якісь не банальні способи збору донатів. Передусім в Україні, а також і в закордонної аудиторії вона просто вичерпується», – додає Антон.
Про героїзм простих людей у часи війни і має на меті розповісти проєкт «Ми з України!».
Учасники проєкту – медіа з різних регіонів України – розповідають широкій аудиторії історії людей, які здійснюють героїчні вчинки кожен на своєму місці.
До проєкту можуть долучитися всі ЗМІ, які хочуть подавати відповідні матеріали про наших співвітчизників.