«Допомога іншим – це наркотик! Це залежність! Я це зрозуміла одразу. А зараз тільки зміцнилася в думці!» – Альона Лубенська разом із чоловіком Юрієм у рідному Бердянську мали власну сироварню. А зараз перекваліфікувалися у волонтерів і допомагають мешканцям Київщини, які постраджали від окупації.
Матеріал про них опублікувало видання «Індустріальне Запоріжжя» у межах проєкту НСЖУ «Ми з України!».
Кілька місяців тому родина евакуювалась до підконтрольної Альона зізнається, що в якийсь період зрозуміла, що треба їхати з міста.
Зараз про дорогу до підконтрольної Україні території Альона може розповідати спокійно. Хоча вона була напружена, бо «над головами» літали снаряди. А ще згадує як її україномовний чоловік повторював в голос стандартні фрази для відповіді окупантам. Після чергового блокпосту (загалом їх було 17) Юрій просив у Бога пробачення за те, що спілкувався російською. І досі мешканка Бердянську пам’ятає радість, коли побачила на пагорбі автівку українських поліцейських, які супроводжували колону до Запоріжжя.
«Там ми не планували затримуватися, а поїхали на Батьківщину Юрія – на Волинь, — продовжує Альона. – Ми вивезли собою мідний котел на 70 літрів, тесаки для розрізання сиру, бо розуміли, що не зможемо без сироваріння. Та у Луцьку ми не змогли знайти приміщення через дорогу оренда, а ще було треба купувати вакууматор, газову горілку, холодильники, на постійній основі молоко».
Бізнес відновити не вдалося. Натомість, на очі Альоні потрапила інформація про ситуацію в селах Київської області, що якраз були деокуповані. Люди були в дуже скрутному становищі, тож жінка вирішила допомогти.
«Я не оголошувала зборів, але після сторіс з планами поїздки, люди почали надсилати нам ковдри, одяг, їжу, якісь невеличкі суми на картку скидали. Щось ми купили на власні кошти, винайняли задорого автобус і поїхали до Горенки та інших сіл. А там люди сплять на цеглинах, поклавши якийсь матрац, врятований зі згарища, і накриваються клейонкою. Вони раділи шматочку мила, бабусі цілували хліб – все було так, як ми читали в книжках про війну», – розповідає Альона Лубенська.
Нагадаємо, що національний інформаційний проєкт НСЖУ «Ми з України!» має на меті показати героїчні вчинки простих людей. До проєкту долучилися відомі національні та регіональні медіа з різних регіонів України. Участь можуть брати всі ЗМІ, які мають бажання висвітлювати героїзм українців у війні.