32-річна Світлана народилася в Харкові, працювала вчителькою англійської мови, а двоє синів ходили на бокс, і вважали це найкращим видом спорту. В рідному Харкові у родини була своя квартира та дача, машина та бізнес, який вони любили всім серцем. Тепер Світлана з дітьми знайшла прихисток на Львівщині, займається волонтерством і після повернення додому хоче відкрити свій волонтерський центр. Матеріал про неї вийшов на сайті «Леополіс» у межах проєкту «Ми з України!».
Чоловік харків’янки залишився в рідному місті та щодня рятує людей. Світлана розповідає, що Тарас працює медиком, тож не міг залишити свою роботу та поїхати з ними.
«Коли я зрозуміла, що не можна щодня плакати – все змінилось. По-перше, я знайшла чим захопити для дітей, вони почали займатися футболом. По-друге, зрозуміла, що за ради них я повинна бути сильною і робите все, щоб хлопці знали – все це тимчасово. Я почала шукати роботу, щоб заробляти хоч якісь кошти тут, на місці. Успіхів поки що нема, але я вірю, що скоро все налагодиться».
Тим часом жінка вирішила не сидіти без діла.
«Я знайшла місце, де можу волонтерити й це було моє одне з найкращих рішень останнього часу. Неподалік від нашої школи є будівля, в якій сортують продукти для військових, плетуть сітки, приносять різну медичну допомогу. Вже за кілька днів я вже зналася на медикаментах, вивчила які ліки проти якої «болячки», навчилася плести сітки та тепер розказую іншим, як це правильно робити. Крім того, я почала з дітьми активно вчити українську мову, адже до війни ми розмовляли російською. Знаходжу правила в інтернеті, намагаюся за допомогою ігор заохотити їх до навчання, задаю їм домашні мовні завдання».
Каже, коли приходить усвідомлення, що її праця може врятувати життя хоча б одному військовому – на душі стає дуже тепло.
Родина жінки стає прикладом для тисячі українців, які вимушено виїхали з окупованих територій. Навіть маленька справа може допомогти якщо не військовим, то простим людям, які залишилися у гірших обставинах.
Про сильних духом людей і має на меті розповісти проєкт «Ми з України!».
Учасники проєкту – медіа з різних регіонів України – розповідатимуть широкій аудиторії історії людей, які здійснюють героїчні вчинки кожен на своєму місці.
До проєкту можуть долучитися всі ЗМІ, які хочуть подавати відповідні матеріали про наших співвітчизників.