«МИ БОРСАЄМОСЯ: ДРУКУЄМО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ, НЕ ВЧИНЯЄМО СКАНДАЛІВ ЛИСТОНОШАМ, АЛЕ…». Редакторка обласного тижневика «Нова газета» Інна ТІЛЬНОВА з Кропивницького розповідає про реалії передплатної кампанії-2022 під час Всеукраїнської наради редакторів, яку провела НСЖУ 11 лютого:
- У цьому році ми втратили близько двох тисяч передплатників. Нам телефонували і казали: «Я вас люблю, але вибачте, дівчата, та передплачувати «Нову газету» з такою доставкою не буду. До побачення!». Особливо кількість скарг збільшилася після початку роботи пересувних відділень.
Ми дуже тісно співпрацюємо з обласною дирекцією «Укрпошти», часто спілкуємося з директором Тетяною Капустіною та її заступницею по пересувних відділеннях. І все через скарги на те, що люди не отримують газету або отримують невчасно, що газети не довозять по адресах передплатників. У мене є блокнот, в якому на кожній сторінці є записи про скарги на неякісну доставку нашої газети.
І проблеми не тільки в тому, що листоноші хворіють, а в тому, що вони не знають людей, а з уведенням пересувних відділень вони не виконують функції соціальних працівників, як це було раніше. Є проблеми маршрутів, проблеми того, що люди не встигають отримати газету за час, відведений на кожне село.
Ми борсаємося: пишемо листівки, звернення, пости у Facebook, працюємо з листоношами. Зараз планую проїхати маршрут з персоналом пересувного відділенням і написати репортаж. Запропонують мені, звичайно, відділення, де не виникає проблем, щоб можна було написати про хороше. І тоді це буде не зовсім чесно стосовно тих сіл, де люди мають проблеми з поштою.
***
Адміністративна реформа також нам не в поміч: тепер є випадки, що село належить до одного району, а його обслуговують з іншого, де не знають маршруту, не знають людей.
Сьогодні почула від Ігоря Смілянського, що заради 24 газет маршрут міняти не будуть. Я розумію, що на його місці я би так само рахувала гроші і захищала б свої корпоративні інтереси. Але ж ми говоримо про партнерство, а протягом семи років, що я працюю редактором, головною причиною зниження тиражу є саме незадовільна доставка преси. Поки що нас слухають, але не дуже дослухаються. Хотілося б більшого розуміння і наших проблем
Ми дуже позитивно налаштовані на співпрацю з «Укрпоштою». Ми не вчиняємо скандалів, а навпаки – стараємося виділити їм якусь копійку, зробити їм якісь подарунки. Ми не підвищили собі зарплату , а заклали ці кошти в бюджет, щоб подякувати листоношам.
Стараємося триматися як можемо: готуємо цікаві авторські матеріали, друкуємо журналістські розслідування. Оголошували, що будемо преміювати листонош за збереження передплати і за кожного нового передплатника.
Разом з директором обласної дирекції Тетяною Капустіною написали звернення до нашої цільової аудиторії, де сказали: «Повірте нам! Пересувні відділення налагодять роботу і працюватимуть чітко. Вам допоможуть журналісти і редактори!». Ми дали особисті телефони всіх начальників поштових відділень, листонош, операторів.
І знову бажаного результату не отримали: люди телефонують зі скаргами на доставку, 20 відсотків тиражу так і не відновили.