Засуджений Росією кримський громадянський журналіст Ремзі Бекіров, якого утримують у російській виправній колонії №33 міста Абакана, майже три тижні не виходить на зв’язок із сім’єю. Про це громадському об’єднанню «Кримська солідарність» повідомила його дружина Халіде Бекірова.
За її словами, останній лист Ремзі Бекіров написав 2 жовтня, а дзвінків сім’я не отримувала від нього понад два з половиною місяці.
«Я, як його дружина, дуже хвилююся за нього. Я не знаю, що з ним, де він зараз перебуває, чи тримають його знову в ШІЗО. Тому що на той момент, коли він писав останній лист 2 жовтня, до цього він постійно перебував у штрафному ізоляторі, причому за абсолютно необґрунтованими звинуваченнями», – розповіла Халіде Бекірова. «Я вимагаю, щоб вони щось зробили, щоб перестали чинити тиск на мого чоловіка. <…> Мені очевидно, що цей тиск відбувається через його погляди, через те, що він політичний в’язень, а також журналіст», – говорить Халіде Бекірова.
Нагадаємо, у березні 2019 року російські силовики провели у Криму обшуки у оселях кримськотатарських активістів, зокрема представників громадського об’єднання «Кримська солідарність». Загалом було затримано 24 особи, серед них громадянські журналісти Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Ремзі Бекіров. 27 і 28 березня 2019 року російський суд у Сімферополі заарештував усіх затриманих. 10 березня 2022 року стало відомо, що суддя російського Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону засудив Ремзі Бекірова до 19 років позбавлення волі.
НСЖУ та Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв’язнями 24 кримськотатарських активістів, затриманих російськими силовиками 27 березня 2019 року в Криму, та вимагають їх безумовного звільнення. Інші правозахисні організації закликають домогтися звільнення Ремзі Бекірова через суворі умови утримання в колонії.
20 вересня 2024 року повідомлялося, що Ремзі Бекірова майже місяць не випускали зі штрафного ізолятора (ШІЗО) виправної колонії №33 міста Абакана. Як стверджувала його дружина Халіде, серед причин відправки її чоловіка в ШІЗО називали такі приводи, як відсутність головного убору, відмова вітатися зі співробітником ФСВП та називати йому інформацію про себе, а також порушення розпорядку дня, коли, за словами дружини ув’язненого, Бекіров уночі «відлучився зі спального місця читати молитву».
Інформаційна служба НСЖУ