Віцепрезидентка Бундестагу ФРН Катрін Ґерінґ-Екардт написала листа до засудженого Росією журналіста Владислава Єсипенка в день його 56-річчя, пише видання «Крим.Реалії», фрілансером якого є Владислав.
«Сьогодні Ви вчергове змушені провести свій день народження в неволі. І саме сьогодні я хочу запевнити Вас: про Вас памʼятають. До Вашої долі прикута пильна увага Європи та всього світу», – пише Ґерінґ-Екардт.
Вона зазначила, що голос Єсипенка «намагаються заглушити неправомірним ув’язненням, тортурами та залякуванням».
«Я робитиму все можливе заради того, щоб Ваш голос звучав надалі. Заради того, щоб громадськість дізнавалася про ситуацію в Криму, про поведінку окупантів, про долю політичних ув’язнених – і насамперед, про Вашу долю», – наголосила Ґерінґ-Екардт.
Повний текст звернення можна прочитати тут.
У лютому віцепрезидентка Бундестагу взяла політичне менторство над Єсипенком.

Раніше платформа сприяння захисту журналістики та безпеки журналістів Ради Європи закликала негайно звільнити Владислава Єсипенка, засудженого РФ до п’яти років ув’язнення.
Владислав Єсипенко – український журналіст, фрилансер Крим.Реалії. До арешту висвітлював соціальну та екологічну проблематику, проводив опитування кримчан.
10 березня 2021 року його затримали у Сімферополі. Російська влада звинуватила журналіста у зборі інформації «на користь спецслужб України», а також зберіганні в автомобілі «саморобного вибухового пристрою».
У результаті Єсипенка засудили до 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу в розмірі 110 тисяч рублів. Російське обвинувачення вимагало для Єсипенка 11 років позбавлення волі. Сам Єсипенко стверджує, що російські силовики його катували, зокрема електрикою, домагаючись свідчень.
У Міністерстві закордонних справ України назвали «політично вмотивованим» винесений Єсипенком вирок. Держдепартамент США також засудив вирок Єсипенка, назвавши його «ще одним прикладом зловживань російської окупаційної влади у Криму». 2022 року Владислав Єсипенко став лауреатом премії Американського ПЕН, Barbey Freedom to Write Award та Національної премії НСЖУ за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка.
Наприкінці листопада 2024 року Міжнародна правозахисна організація Freedom Now подала від імені Єсипенка петицію до Робочої групи ООН із безпідставних затримань (WGAD).
У документі, який мають Крим.Реалії, вказуються численні випадки, коли російська влада порушувала права Владислава Єсипенка, який виконував журналістську роботу в анексованому РФ Криму.
За повідомленням Freedom Now, петиція публічна і найближчими тижнями WGAD проведе її попередній розгляд, а потім передасть російському уряду. Росія матиме 60 днів на відповідь. Якщо російський уряд не відповість (як це часто бувало в минулому), WGAD продовжить розгляд справи та винесе свій висновок.
Катрін Ґерінґ-Екардт написала кримському журналістові:
«Шановний Владиславе Єсипенко! Сьогодні Ви вчергове змушені провести свій день народження в неволі. І саме сьогодні я хочу запевнити Вас: про Вас памʼятають. До Вашої долі прикута пильна увага Європи та всього світу. Ваш голос намагаються заглушити неправомірним увʼязненням, тортурами та залякуванням. Втім, російським окупантам не під силу змусити його змовкнути. Я робитиму все можливе заради того, щоб Ваш голос звучав надалі. Заради того, щоб громадськість дізнавалась про ситуацію в Криму, про поводження окупантів, про долю політичних вʼязнів – і, насамперед, про Вашу долю.
26 лютого, в День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, я перейняла над Вами політичне менторство. У 1989 році я вийшла на вулицю – боротись за свободу людей. Починаючи з Помаранчевої революції 2004 року, я тісно пов’язана з боротьбою України – за свободу та самовизначення. З 1998 року я – членкиня Німецького Бундестагу, в останньому скликанні – віце-президентка парламенту.
Вже тривалий час я веду кампанії на підтримку політичних в’язнів. Нещодавно – на підтримку Нарімана Джеляла. Його звільнення минулого року посилює сподівання, що привернення уваги та публічний тиск дійсно здатні впливати на перебіг подій – та здатні його змінювати.
Я прошу Вас лишатися сильним. Я прошу Вас не полишати любов до свободи. Любов до свободи українця. Любов до свободи європейця.
У Ваш день народження я бажаю Вам додаткової сили. Я бажаю Вам відчути й увібрати її крізь любов Вашої родини та солідарність Ваших однодумців. Я бажаю Вам сили – тієї вражаючої сили, що Ваш народ виявляє в боротьбі проти російського агресора. Будьте впевнені й щодо моєї солідарності та підтримки!
Я вітаю Вас, виголошуючи девіз свободи: Крим – це Україна. Слава Україні!
Ваша Катрін Ґерінґ-Екардт, віце-президентка Німецького Бундестагу».