Громадянський журналіст Ремзі Бекіров, якого засудив російський окупаційний режим в Криму, зазнає тиску від адміністрації колонії у місті Абакані Республіки Хакасія (Росія).
Як розповів журналістам ГО «Кримська солідарність» адвокат Еміль Курбедінов, з моменту переведення Ремзі Бекірова до колонії його кілька разів необґрунтовано поміщали до штрафного ізолятора. Адміністрація колонії також незаконно забороняє йому писати листи та дзвонити рідним.
Ситуацію ускладнює та обставина, зазначив адвокат, що політв’язень перебуває так далеко від дому – за 4,5 тисячі кілометрів, і це порушує його право на підтримку сімейних зв’язків. Сім’я журналіста не може приїхати до нього на побачення, бо це фізично тяжко та дорого.
До того ж клімат у Хакасії дуже відрізняється від теплого клімату в Криму, що «стає серйозним викликом для здоров’я» кримчанина. «Фактично це така форма заслання, яка широко практикувалася в Російській імперії та і в СРСР, а також практикується і в нинішній Росії щодо інтелігенції», – додає Еміль Курбедінов.
Нещодавно Ремзі Бекірова вивезли із в’язниці №2 Єнісейська Красноярського краю. Раніше Федеральна служба виконання покарань Росії (ФСВП) відмовила в переведенні Бекірова в колонію ближче до дому. Він хотів відбувати термін у Ростовській області Росії. Однак ФСВП заявила, що з 24 лютого 2022 року у виправних установах восьми регіонів Росії, у тому числі в донському регіоні, запроваджено «середній рівень реагування», тому перевести його туди неможливо.
Про перебування Ремзі Бекірова у в’язниці в Красноярському краї НСЖУ сповіщала в нарисі.
Факти свідчать, що службовці ФСВП роблять все для того, щоб ускладнити та зробити більш жорстоким перебування Ремзі Бекірова під їх опікою. Так, вони відмовилися перевести Ремзі Бекірова до сусіднього Ставропольського краю, і також заявили, що оскаржити місце етапу нібито можна лише після того, як ув’язненого етапують.
Кримськотатарський активіст також намагався домогтися, щоб йому зарахували термін етапування у тюремний строк — так він міг би перебувати в колонії, а не у в’язниці, вже у березні цього року. Однак 2-й Східний окружний військовий суд російської Чити, до якого був адресований позов Ремзі Бекірова, відповіді так і не надіслав і рішення про перерахунок терміну не прийняв. У результаті кримський татарин провів у в’язниці довше, ніж належить.
Нагадаємо, у березні 2019 року російські силовики провели у Криму обшуки у оселях кримськотатарських активістів, зокрема у представників громадського об’єднання «Кримська солідарність». Загалом було затримано 24 особи, серед них цивільні журналісти Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Ремзі Бекіров. 27 та 28 березня 2019 року російський суд у Сімферополі заарештував усіх затриманих. 10 березня 2022 року стало відомо, що суддя російського Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону засудив Ремзі Бекірова до 19 років позбавлення волі.
НСЖУ виступає з вимогою зняти з Ремізі Бекірова незаконні звинувачення та звільнити з-під ув’язнення. Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв’язнями 24 кримськотатарських активістів, затриманих російськими силовиками 27 березня 2019 року в Криму.
Інформаційна служба НСЖУ