Депутатка і ексвіцепрезидентка Бундестагу Катрін Гьорінг-Екардт, яка опікується засудженим російським судом фрілансером Владиславом Єсипенком, до Дня свободи преси поспілкувалася з його дружиною Катериною та опублікувала відповідний пост в інстаграмі, – повідомляє сайт Крим.Реалії.
«Преса має мати можливість діяти вільно. Це стовп демократії. Але що, якщо її позбавлять волі? Владислав Єсипенко вів репортаж із Криму та перебуває під вартою в Росії з 2021 року. Мені вдалося поговорити з його дружиною», – написала Гьорінг-Екардт.
Як повідомило посольство України у Німеччині, під час розмови Катерина Єсипенко подякувала Катрін Гьорінг-Екардт за турботу та увагу до справи Владислава. Зі свого боку Катрін Гьорінг-Екардт відзначила мужність Катерини і побажала їй подальшої витримки.
«Катерина Єсипенко розказала, що Владислав дуже сумує за донькою і під час коротких телефонних дзвінків Владислав використовує кожну хвилину, щоб поспілкуватися із нею. Владислав зазнав численних катувань після затримання, зокрема й електричним струмом. Через це стан його здоров’я значно погіршився. Оскільки висновкам російських лікарів Керченської колонії довіряти не можна, точний стан здоров’я Владислава сім’ї невідомий», – йдеться у повідомленні посольства.
Серед інших «найтерміновіших» справ журналістів, ув’язнених по всьому світу, коаліція «Одна вільна преса» (One Free Press Coalition) називає Ігоря Лосіка, журналіста білоруської служби Радіо Свобода, який перебуває за ґратами майже п’ять років.
Як відомо, Владислав Єсипенко – український журналіст, фрілансер Радіо Свобода. До арешту висвітлював соціальну й екологічну проблематику в Криму, проводив опитування кримчан.
10 березня 2021 року Єсипенко перестав виходити на зв’язок із рідними. Невдовзі стало відомо, що ФСБ Росії затримала його, звинувативши у «зв’язках з українськими спецслужбами» і «зберіганні й перевезенні боєприпасів». Зрештою його засудили до п’яти років колонії загального режиму і штрафу 110 тисяч рублів.
У Міністерстві закордонних справ України назвали «політично вмотивованим» винесений Єсипенку вирок. Держдепартамент США засудив вирок Єсипенку, назвавши його «ще одним прикладом зловживань російської окупаційної влади у Криму». НСЖУ неодноразово вимагала безумовного звільнення незаконно засудженого журналіста. Сам Єсипенко стверджує, що російські силовики його катували, зокрема електрикою, домагаючись свідчень.
Коаліція «Одна вільна преса» (One Free Press Coalition) – це міжнародне об’єднання провідних медіаорганізацій, яке захищає права журналістів у всьому світі. Її мета – привертати увагу до випадків переслідування, тиску, ув’язнення або вбивств журналістів, а також боротися за свободу слова та доступ до інформації. Коаліцію була створено у 2019 році, до її складу входять понад 30 провідних медіаорганізацій, включно з Міжнародним інститутом преси (IPI), Forbes, Радіо Свобода, The Washington Post, Associated Press, Reuters, Bloomberg, Deutsche Welle й іншими.


Інформаційна служба НСЖУ